Коли виходив боротися на арену, то завжди молився за Україну, розповів староста села Красенівка Олександр Вишня про свого земляка, чемпіона світу з боротьби Івана Піддубного.

У Красенівці, де народився богатир, вшановуючи його пам’ять, щороку організовували богатирські ігри. Цьогоріч все минуло без урочистостей та розваг.

Цьогоріч без святкування: на Черкащині вшанували пам’ять богатиря Івана Піддубного

Біля монумента Івану Піддубному згуртувались місцеві жителі — 8 серпня виповнилося 73 роки з дня смерті спортсмена, шестиразового чемпіона світу з боротьби. Про його славу у селі чув кожен, зауважив місцевий житель Микола Гамала:

"Звичайно, пишаюся, що в нас такий земляк є. Кожне село пишається кимось видатним. От наша людина видатна – Іван Максимович".

На честь видатного земляка щороку організовували свята. Перше таке відбулося ще в 60-х роках минулого століття, пригадала місцева жителька пані Катерина:

"Дуже багато їздили, виступали, всі наші знаменитості. Людей було дуже багато. І наші, і поляки. Це свято було два дні. Люди гуляли, відпочивали".

Піддубний виступав у важкій вазі й мав 118 кілограмів. Поєдинки тривали по кілька годин, а чемпіонати – понад місяць. Як зазначила керівниця музею Надія Кривонос, відрізнявся Піддубний від інших витривалістю:

"Іван Максимович дуже відповідально ставився до занять спортом, до тренувань. Усі його учні згадують його як відповідального. Він дуже багато згуртував біля себе молоді".

Іван Піддубний з династії козаків. Успадкував силу від діда та батька. Глиняна оселя сім’ї з роками зруйнувалась, але пам’ять про їхній рід передається від покоління до покоління, пояснив староста села Красенівка Олександр Вишня:

"Він непереможний, такі люди можливо народжуються раз у тисячоліття. А ми раді що він у нас такий є".

Радянська влада позиціювала Піддубного як "російського богатиря", та всі перемоги він присвятив Україні, додав президент обласної федерації греко-римської боротьби Петро Душейко:

"Будь-який час, будь-який момент потрібно займатися вихованням патріотизму. І кращого прикладу для виховання патріотизму, ніж Піддубний важко знайти".

Цьогоріч згадали спортсмена без свята, втім після перемоги, додав Петро Душейко, на Чорнобаївщині обов’язково організують традиційні богатирські ігри.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині працює хаб, який забезпечує переселенців трьох областей продуктами Всюдиходи для розвідників створюють у Черкасах Плавали на "Драконі", щоб зібрати гроші на ЗСУ: у Черкасах відбулося доброчинне тренування

Джерело