На Полтавщині у лісах від початку року оштрафували п’ятьох людей, які порушували правила пожежної безпеки. Люди продовжують відпочивати у лісах попри заборону відвідування, розповіла Суспільному речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко.

Працівниця Полтавського лісгоспу Наталія Руденко робить обхід ділянки лісу неподалік водойми. Це одне із місць, де відпочивають люди.

"На території підприємства є лісові масиви, які межують з водоймами, де дуже часто відпочивають люди, люблять смажити шашлики та розводити багаття. Це також є небезпечним, оскільки в спекотний період суха трава може дуже швидко розповсюдити вогнище і призвести до масивних лісових пожеж. Під час рейдів лісова охорона має право складати протоколи на осіб, що порушують правила з охорони захисту та використання лісів", — говорить інженерка з охорони та захисту лісу Полтавського лісгоспу Наталія Руденко.

За 7 місяців у полтавському лісгоспі за порушення пожежної безпеки оштрафували п’ятьох людей: що їм загрожує

Із початку року на території обласного лісгоспу сталося 18 загорянь, каже Лілія Гнатенко. Причиною більшості є людський фактор.

"Вогнем пошкоджено понад 7 гектарів лісу. Така кількість пожеж орієнтовно однакова з минулим роком. У нас високий клас пожежної небезпеки, і наша державна лісова охорона працює в посиленому режимі. За цей період було виявлено п’ять порушників пожежної безпеки в лісах. Їх притягнуто до адміністративної відповідальності, і кожен з них повинен сплатити 1 530 гривень", — каже речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко.

На Полтавщині від 25 березня діє заборона на відвідування лісів через воєнний стан. Під час рейдів це роз’яснюють відпочивальникам, однак покарання для порушників немає, говорить речниця. Також в області через спеку триває пожежонебезпечний період.

"Це створена мінералізована смуга навколо місця відпочинку, яка знаходиться біля водойми. Створюємо для запобігання розповсюдження лісових пожеж. Зокрема, низових лісових пожеж. Надалі ми проводимо догляди. Догляди проводяться дисковими боронами. Вона розширюється, смуга мінералізована і постійно під час догляду розпушується ґрунт. Ми прибираємо горючі речовини з неї, чим запобігаємо перехід вогню на лісові масиви", — додає Лілія Гнатенко.

Що відомо: Протягом пожежонебезпечного періоду у лісі заборонено розводити багаття, палити, випалювати траву, викидати просочене пальним ганчір’я та інше. Порушників карають за статтею 77 Кодексу України про адмінпорушення. Так за порушення вимог пожежної безпеки у лісах можуть накладати штраф від понад 1,5 тисячі гривень до понад 15 тисяч. А за знищення чи пошкодження лісу – від 4,5 тисяч до понад 30 тисяч гривень.

Джерело