Українці нагадали лідерці партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко про її «виважену» позицію щодо нараду Росії на Грузію у 2008 році. Про це пишуть користувачі соцмереж.

Зокрема, про поведінку тодішньої прем’єр-міністерки нагадала журналістка Мирослава Барчук. У своєму дописі вона згадала знамениту обкладинку випуску журналу «Український тиждень», який вийшов у серпні 2008 року та був присвячений російському вторгненню до Грузії. На обкладинці зображений черевик із російським гербом та силуетом карти Грузії, який наступає на Україну. Таким чином автор малюнка намагався сказати, що після Грузії Україна може стати наступною жертвою російської агресії.

Річниця війни у Грузії. Соцмережі напали на Тимошенко

«Обкладинка «Тижня» 14 років тому. Це щодо того, «хто б міг подумать». Пригадую шквал критики президента Ющенка, який тоді разом з Качинським полетів до Тбілісі підтримати Грузію, і тодішнє божевільне захоплення «виваженістю» прем’єрки Тимошенко, яка «всіх перехитрила», промовчавши про напад Росії на Грузію «в національних інтересах України», звичайно ж», – зазначила журналістка.

Річниця війни у Грузії. Соцмережі напали на Тимошенко

Барчук також нагадала, що у 2008 році лідер фракції БЮТ (Блок Юлії Тимошенко, таку назву тоді мала партія) Іван Кириленко пішов далі – він сказав, що агресором у війні на Кавказі була Грузія, а не Росія.

«Про те, що пройде два роки і за Януковича проголосують 12,5 млн, а за Тимошенко 11,5 млн українців, і про те, що було далі, знають усі. Але сьогодні не гріх про це й нагадати. Для кращого розуміння причинно-наслідкових зв’язків. Щоб не так емоційно заявляти, що «Захід нам все винен», – зазначається у дописі.

Річниця війни у Грузії. Соцмережі напали на Тимошенко

Про «хіхікання» Тимошенко з Путіним після вторгнення до Грузії нагадав telegram-канал amosov.fm, ілюструючи допис тією з обкладинкою «Українського тижня».

«14 років тому 8.08.08 Росія вторглася на територію незалежної Грузії. Такою була обкладинка журналу «Тиждень» в ті дні. Єдиний, хто тоді відреагував в Україні, був президент Ющенко, який не побоявся прилетіли до воєнного Тбілісі.

Прем'єрка Тимошенко тоді промовчала, а потім літала до Путіна і хіхікала з ним над Саакашвілі. Нині вже в нас повномасштабна війна. До речі, Путін також хотів її почати в круглу дату 22.02.22. В Грузії зараз – проросійська влада і купа росіян, які приїхали в Тбілісі «рятуючись від Путіна». Висновки не були зроблені в 2008. І дуже погано висновки робляться світом зараз. Єдині, хто здатен поставити крапку в історії нового фашизму у Європі – це ЗСУ», – зазначається у дописі.

Також у мережі згадують, що досить численна тоді партія Тимошенко в унісон з януковичівською «Партією регіонів» відмовилася підтримувати постанову Верховної Ради про засудження військової інтервенції Росії на територію Грузії від 2 вересня 2008 року. Тоді парламент провалив ухвалення постанови, її підтримали всього 65 народних депутатів з 225 необхідних.

Річниця війни у Грузії. Соцмережі напали на Тимошенко

Юлія Тимошенко, схоже, і сьогодні не бажає згадувати про події 14-річної давнини. На її Facebook-сторінці немає жодних згадок про річницю нападу Росію на Грузію. Натомість є привітання з Днем військ зв’язку.

Річниця війни у Грузії. Соцмережі напали на Тимошенко

І як у цьому контексті не згадати славнозвісну стенограму із засідання Ради нацбезпеки і оборони України (РНБО) від 28 лютого 2014 року, коли Росія уже почала вторгнення в Крим. На цьому засіданні Юлія Тимошенко намагалася переконати присутніх, що не можна чинити збройний опір військам Путіна.

«Я не хотіла виступати, але як лідер найбільшої партії коаліції не можу мовчати. Ціна сьогоднішнього рішення неймовірно висока, і ми не маємо права на помилку. Я провела консультації з найдосвідченішими людьми і можу сказати, що Путін хоче реалізувати абхазький сценарій і тільки чекає, аби ми дали йому привід.

Якби в нас був хоча б один шанс зі ста виграти в Путіна, я була б перша, хто б підтримав активні дії. Але подивіться, в якому стані зараз наша армія. Подивіться, чи можемо ми протистояти йому в Криму, де на порядок більше російських солдатів, найсучасніша зброя та повноцінні російські військові бази?

Я також розмовляла з нашими закордонними партнерами, і вони теж підтверджують – російські війська на кордонах, і просять не робити жодних рухів. Ми маємо їх послухати, бо без них ми абсолютно безсилі.

Тому ми маємо сьогодні благати все міжнародне співтовариство стати на захист України. Це наша єдина надія. Жоден танк не повинен виїхати з казарми, жоден солдат не повинен підняти зброю. Бо це означатиме програш. Ніякого воєнного стану і активізації наших військ! Ми маємо стати самою мирною нацією на планеті, просто поводити себе як голуби миру», – говорила тоді Тимошенко.

Раніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що Росія має намір загарбати частину грузинського курорту Бічвінта за допомогою договору з так званою «Республікою Абхазія». Такі наміри є черговою формою анексії з боку Кремля. Президентка заявила про це після того, як у мережі поширили договір РФ і «Республіки Абхазія», який передбачає «оренду» Росією реліктового гаю, набережної і акваторії, які розташовані в Бічвінта. Всього росіяни можуть анексувати приблизно 186 га землі і 115 га морського простору.

Також нагадаємо, що раніше заступник голови Ради безпеки РФ, колишній президент Росії Дмитро Медведєв виступив з пропагандистською тирадою у річницю російського вторгнення у Грузію. Він вважає вторгнення Росії у Грузію та Україну «єдиним процесом та загальним замислом». Однак Медведєв запевняє, що війни проти сусідів не є наслідком агресивної політики Росії, а що це все «підступи англосаксів, спрямовані проти РФ». 

Джерело