У Кіровоградській області для отримання грошової допомоги від управління Верховного комісара у справах біженців Організації Об'єднаних Націй (УВКБ ООН) зареєструвались 13063 переселенців, розповіла Суспільному спеціалістка з комунікацій благодійного фонду "Право на захист", який співпрацює з ООН, Марина Орехова. Як та хто може оформити допомогу?

Програма допомоги від ООН – це одноразова грошова допомога людям, що виїхали з регіонів, де ведуться бойові дії. Розмір допомоги становить 2200 гривень на людину протягом трьох місяців. Програма реалізується у Львові, Черкасах, Кропивницькому, Полтаві, Кременчуку, Запоріжжі, Дніпрі та Житомирі.

Хто може звернутися по допомогу від УВКБ ООН?

На Кіровоградщині для отримання грошової допомоги від ООН зареєструвались більше 13 тисяч переселенців

Переселенці, що мають довідку ВПО, не отримували раніше допомогу від міжнародних організацій та належать до таких категорій:

"неповні сім’ї" з двома або більше дітьми віком до 18 років або з людьми похилого віку (старше 60 років) на утриманні; родина, що складається з однієї самотньої людини 60+ років або з кількох похилого віку, а також родини, де дітей молодше 18 років (одного чи більше) виховують люди похилого віку; родини, в яких є одна або кілька людей з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, тощо); прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.

Де реєструватися?

Кропивницький, вулиця Пашутинська, 31а, з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. Телеграм-канал допомоги по Кіровоградській області: https://t.me/kropyvnytslyirefugee

За словами Марини Орехової, благодійний фонд "Право на захист" у Кіровоградській області надає юридичні консультації. За цією допомогою за два місяці роботи звернулись 1841 людина. В цілому до офісу за цей період звернулося понад 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Що відомо

Благодійний фонд "Право на захист" працює в Україні з 2003 року – допомагав людям з Сирії, Афганістану, Казахстану, Білорусі – біженцям, які тікали в Україну. З 2014 року (початку війни Росії проти України) почали допомагати переселенцям зі сходу України. З 2022 року (часу повномасштабного вторгнення Росії) – переселенцям по всій Україні. Це гуманітарна, грошова, психологічна та юридична допомоги.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Джерело