Волонтери з Полтави та прилеглих сіл виготовляють та передають українським військовим консервацію. Варення, джеми, мариновані огірки та іншу продукцію готують із власних овочів та фруктів, розповіла Суспільному волонтерка Людмила Теймуразян. За місяць закрили до трьохсот банок консервації.

Полтавка Людмила Теймуразян готує варення з ягід, які ростуть у її саду. Його потім передасть українським воїнам на передову.

"Де довший хвостик – ми відриваємо, де короткий – залишаємо. Це все перемелюється в однорідну масу і проварюється. Там ще два таких схожих кущі. На них в цілому обірвали 3,5 відра. Я запрошувала дівчат, які тут в Івонченцях (мікрорайон у Полтаві – ред.) живуть, одна жінка з міста приїхала. Допомогли, бо доволі довго обривати такі ягоди. Перший раз, коли ми обірвали 2,5 відра, я відала місцевим мешканцям – чоловік з дружиною за пів дня закрили 43 півлітрових баночки варення", — каже волонтерка Людмила Теймуразян.

У Полтаві волонтери виготовляють солодку та солону консервацію для ЗСУ: що передають

Готувати варення для воїнів жінка та понад десяток інших волонтерів почали близько місяця тому. Цю ініціативу називають "Варення для ЗСУ".

"Син ввечері перемолов її (йошту – ред.) на м’ясорубку, додала цукру і вийшла ось така однорідна маса. Сьогодні закриємо. А ще ось аличу, яку я зірвала, вона трішки під кришкою протомилася. Відберу кісточки, додам цукру і буде варення аличеве", — додає Людмила Теймуразян.

Закривають також солону консервацію, зокрема, огірки та кабачки.

"Люди самостійно почали закривати, ми об’єднуємося, кооперуємося, тобто слух пішов вже по всьому місту. Сьогодні, як ви бачите, привезли банки для консервації. З трьох чи чотирьох різних місць міста Полтави. Ми їх передамо в села, де вже готові закривати банки разом з огірками і своєю городиною. Координує усе зазвичай Людмила Теймуразян, яка сидить на телефоні – у кого є банки, в кого цукор, в кого кришки, в кого вільний час", — говорить голова волонтерського центру Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.

"Ми маємо гарантувати безпеку. Тому, якщо знаходяться люди, хто готовий закрити, обов’язково або я знаю цю людину, або я телефоную місцевим і питаю, чи знаєте ви, хто це і чи я можу довірити закривати їй консервацію. Якщо хтось хоче долучитися із допомогою, тому можна приїхати до мене, допомогти закрити в мене. Готову консервацію від невідомих людей ми не беремо", — каже волонтерка Людмила Теймуразян.

Овочі та фрукти для консервації приносять місцеві жителі, розповідає Олександр Горай.

"Передають люди те, що в них росте на городі. Ягоди, значить ягоди, огірки, значить огірки, помідори і кабачки. Усе це закривається і ми все його передамо. Воно ще не встигає вистигнути, як приїжджають солдати із передової і забирають. Вчора (4 серпня – ред.) була в нас 92-га бригада (92-га окрема механізована бригада – ред.). Хто проїжджає повз Полтаву, ми передаємо обов’язково їм щось домашненького. Щось, що може зберігатися та відрізнятиметься від їхнього раціону", — розповідає голова волонтерського центру Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.

Воїнам уже передали до трьох сотень банок із консервацією.

Читайте також:

"Сади перемоги": у Карлівці, що на Полтавщині, почали збирати урожай

Джерело