Створив небезпечний момент у першому таймі та врятував команду в другому.

В англійській Прем'єр-лізі стартував новий футбольний сезон. В одному з матчів першого туру "Евертон" українця Віталія Миколенка приймав "Челсі".

Миколенко перейшов до "Евертона" у січні цього року. На рівні Прем'єр-ліги минулого сезону захисник провів 13 матчів, в яких відзначився однією результативною передачею.

Миколенко розпочав сезон в АПЛ з поєдинку проти

Нову кампанію Віталій розпочинав з перших хвилин. Українець вийшов на звичній позиції на лівому фланзі захисту.

Миколенко допоміг "Ірискам" створити їхній найнебезпечніший момент у першому таймі. На 24-й хвилині після розіграшу кутового Віталій підхопив м'яч на лівому фланзі та навісив до штрафного, де головою небезпечно пробивав Джеймс Тарковскі. Гостей у стрибку врятував воротар Едуар Менді.

На 62-й хвилині - вже за рахунку 0:1 - Віталій здійснював небезпечне забігання у бік воріт "Челсі". Після навісної передачі від партнера той грудьми підлаштував м'яч під удар, але не поцілив у дальній кут.

За 20 хвилин до закінчення поєдинку Миколенко змістився на позицію у центр захисту. Зліва його змінив португальський новачок команди Рубен Вінагре.

Українець закінчував зустріч із жовтою карткою. На підступах до штрафного майданчика Миколенко не за правилами зупиняв хавбека гостей Рубена Лофтуса-Чіка, за що отримав попередження. Та реабілітувався вже за кілька хвилин, заблокувавши удар Рахіма Стерлінга з декількох метрів.

Зрештою, матч закінчився мінімальною поразку "Евертона" з рахунком 0:1. Єдиний м'яч у поєдинку з пенальті забив італійський півзахисник "Челсі" Жоржиньйо.

Зустріч також запам'ятається через жахливе ушкодження захисника "Евертона" Бена Годфрі. На початку матчу він зіткнувся у штрафному з Каєм Гаверцом та був змушений покидати поле на ношах у кисневій масці.

"Евертон" - "Челсі" - 0:1

Гол: Жоржиньйо, 45+9

Хто такий Віталій Миколенко 23-річний захисник національної збірної України. Чемпіон України 2021 року в складі київського "Динамо". Миколенко став гравцем "Евертона" в січні 2022 року. За його перехід "Динамо" отримало компенсацію в розмірі 23.5 млн євро. В усіх турнірах Віталій провів свій 17-й матч за "Евертон". Свій дебютний гол в Англії українець забив у травневому матчі проти "Лестера" (2:1). Читайте також: Гол Віталія Миколенка визнали в "Евертоні" найкращим у сезоні АПЛ: відео Що відомо У першому турі АПЛ зіграв інший український захисник - Олександр Зінченко. Колишній футболіст "Манчестер Сіті" провів свій перший офіційний матч за лондонський "Арсенал". Зінченко став автором першої результативної передачі в новому сезоні АПЛ. Після його пасу рахунок у матчі з "Крістал Пелас" відкрив нападник Габріель Мартінеллі. Другий тур АПЛ стартує в суботу, 13 серпня. На "Евертон" очікує виїзна зустріч з "Астон Віллою", на "Арсенал" - домашній поєдинок з "Лестером". Що далі 13 серпня. 14:30. "Астон Вілла" - "Евертон" (2-й тур Прем'єр-ліги)