Водночас впровадження додаткового оподаткування знижуватиме тиск на обмінний курс.

Про це повідомили в НБУ, пише "Економічна правда".

У фінгеруляторі зазначили, що у своєму останньому Інфляційному звіті вже врахували запровадження податку на імпорт. Тож, якщо  Верховна Рада затвержить ідею з податком, прогноз щодо інфляції на 2022 рік переглядати не доведеться. Він залишиться на рівні 31%.

Рада може запровадити податок на купівлю валюти: в НБУ оцінили, як це вплине на інфляцію

"З одного боку, впровадження додаткового оподаткування збільшуватиме імпортовану інфляцію, але з іншого – знижуватиме тиск на обмінний курс. Врахований у прогнозах ефект на зростання інфляції становитиме близько 1 в. п.", – йдеться в інформації від Нацбанку.

Там також очікують, що додатковий податок на імпортні операції посприяє урівноваженню попиту та пропозиції на валютному ринку, дозволить заощаджувати золотовалютні резерви та позитивно впливатиме на очікування щодо курсу валют громадян та бізнесу.

"Відповідно, додаткове оподаткування імпорту є одним з елементів забезпечення курсової стійкості в умовах воєнного часу", – зауважили в НБУ.

Напередодні нардеп Ярослав Железняк повідомив, що у Мінфіні розробляють податок у 10% на купівлю валюти для імпорту всіх товарів та послуг.

Нагадаємо, в Україні найближчим часом продаватимуть валюту в обмінниках за новими правилами.

Читайте також:

НБУ спростив деякі обмеження для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу: деталі

Міжнародні резерви України становили 22,4 млрд дол. США за підсумками липня - НБУ

В Україні на ціни в продуктовому кошику впливає імпортована інфляція - експерт

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело