З полиць харківської бібліотеки прибирають та списують на макулатуру книги з російською пропагандою. Натомість залишають класичну російську літературу. Що з нею робити, питання ще вивчають.

Вилучити літературу з пропагандою рекомендувало Міністерство культури, розповіла Суспільному заввідділу обслуговування у бібліотеці Новобаварського району Харкова Наталія Баєва.

У Харкові з бібліотеки вилучають книги з російською пропагандою

Останні чотири роки фонд поповнюють літературою українських авторів. Поряд на полицях — зарубіжна література у двох перекладах. Пропагандистську російську прибирати почали ще з 2014 року. Класичну — перенесли на другий поверх, каже Баєва.

"Це питання, що стосується класичної російської літератури. Ми її приберемо у книгосховище, а потім ми будемо вивчати це питання і думати, як її замінити. Бо в нас ще не так багато літератури українською мовою", — говорить жінка.

"Дуже гарно розумію, як діє оця література і [Олександр] Пушкін з його "Полтавою" і [Федір] Тютчев з його "Умом Россию не понять", — сказала Баєва.

Загалом фонд бібліотеки та читального залу становить понад 77 тис. книжок. З них до 40% — українською мовою.

Баєва каже, літературу яку вилучили, списують і віддають на макулатуру. За додатково вилучені кошти купують нові книги українською. Також поповнюють коштом місцевого бюджету, отримують видання і з фондів державних програм.

"Нам треба готувати читачів, роз’ясняти. Довго треба розмовляти, і я не знаю, чи дійде до нього? Чи до тої жінки, яка в мене у дворі спитала: "Чи ви палитимете книги?". Я їй одразу сказала, що палити ми точно не будемо", — говорить жінка.

Що відомо Міністерство культури та інформаційної політики закликало вилучати з бібліотек російські книжки з антиукраїнським змістом. Першочергово Мінкульт рекомендує вилучити видання, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України; посягання на права і свободи людини; пропаганду насильства; скоєння терористичних актів; розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі. Щоб замістити в українських бібліотеках радянські та російські книжки необхідно близько 5 млрд грн, сказав міністр культури Олександр Ткаченко.

Джерело