У Полтаві 2 серпня запрацював інформаційно-ресурсний центр для внутрішньо переміщених осіб. У закладі переселенці можуть отримати психологічну та юридичну допомогу, а також підготувати та роздрукувати необхідні документи. Про це Суспільному розповіла координаторка центру Олена Ваганян.

Безплатну психологічну переселенцям від 2 серпня надають в інформаційно-ресурсного центрі у Полтаві. Створили його за ініціативи благодійного фонду "Горєніє", а фінансує Фундація Франції – незалежне агентство, яке створив французький уряд.

"Використовуємо ми різноманітні техніки. Вони перш за все направлені на те, щоб пояснити, включитися в життя. Тому що весь час ми все одно живемо в небезпеці, якісь події вносять в наш стабільний стан якийсь дискомфорт. У нас є дитячий психолог, який проводить з дітьми групи. А я працюю саме з жінками – ці групи для дорослих", – говорить психологиня Марія Собко.

Юридична та психологічна підтримка: у Полтаві запрацював центр допомоги переселенцям

Окрім психологів, у центрі працює юрист. На прийом до фахівців потрібно записатися завчасно. Також переселенців можуть отримати іншу необхідну інформацію, розповідає координаторка Олена Ваганян.

" Можливо, дізнатися про актуальні вакансії в нашому місті. На базі нашого центру є оргтехніка і людина може не просто проконсультуватися з юристом, а й ще зробити копію документів, роздрукувати чи на комп’ютері подивитися потрібну інформацію", – говорить координаторка інформаційно-ресурсного центру для ВПО Олена Ваганян.

Працює центр щодня, окрім вихідних, з 9-ї до 17-ї. Поки планують надавати допомогу переселенцям протягом 10 місяців.

Джерело