Понад 900 постанов за майже два місяці роботи виписали поліцейські у Кременчуці, які патрулюють місто на велосипедах. Це щодо порушення громадської безпеки та правил дорожнього руху. Про це Суспільному розповіла старша інспекторка пресслужби батальйону патрульної поліції Кременчука Любов Стрючаліна.

На велосипедах четверо поліцейських працюють в одному із скверів Кременчука. Це єдиний велопатруль на Полтавщині.

"Під час патрулювання було виявлено транспортний засіб, який стояв ближче 10 метрів до пішохідного переходу. Ми підійшли до водія, він був в автомобілі. Не заперечував, що саме він припаркував транспортний засіб. Повідомив, чому він це зробив. Водієві було роз‘яснено його права, проведено розгляд справи, притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 122. Санкція статті – 340 гривень (штрафу – ред.)", - каже поліцейська Вікторія Кравченко.

Патрулювання на велосипедах: як це працює у Кременчуці

Велопатруль у місті працює четвертий рік. Щодня проїжджають близько 30 кілометрів, говорить поліцейська Ангеліна Клименко.

"Ми починаємо патрулювання з паркової зони. У нас є задача – два парки. А потім від‘їжджаємо у центр міста – автовокзал, залізничні вокзали. Це правильне паркування у центрі міста. Автомобілем складно проїхати дворові території. Велосипедом зручніше, бо він компактний, маленький. По вуличках ми можемо швидше кудись потрапити", - розповідає поліцейська Ангеліна Клименко.

Із собою поліцейські возять необхідні для роботи матеріали.

"Перевозимо у цих сумках адміністративні матеріали – це постанови, тимчасові дозволи, протоколи. Також схеми ДТП перевозимо. Перевозимо принтер для роздруківки постанов електронних, перевозимо службовий планшет", - каже поліцейський Олександр Піскар.

Під час патрулювання за власною ініціативою також годують безпритульних тварин.

"Карантин коли був, вони їздили (і спостерігали – ред.), щоб не гуляли без масок. Авто сюди не заїде. А вони їдуть стежинами по парку, всюди. Контролюють добре. Місця, де безхатченки, або щось непристойне роблять. Бачу – спіймали когось. І дивлюсь – хлопець і дівчина завжди (у патрулі – ред.)", - розповідає житель Кременчука Юрій Гришко.

"Сезон велопатрулювання у Кременчуці стартував 1 червня. Із цього моменту патрульними було виписано більше 900 постанов щодо громадської безпеки та за порушення правил дорожнього руху", - говорить старша інспекторка пресслужби батальйону патрульної поліції Кременчука Любов Стрючаліна.

За словами Любові Стрючаліної, працюватиме велопатруль до середини осені. Після цього пересядуть на автомобілі.

Джерело