У Калуші на Івано-Франківщині школярі вирішили готувати та продавати лимонад, щоб зібрати гроші на станцію супутникового інтернету Starlink для військових. За тиждень діти зібрали понад 12 тис. грн.

Докладніше про те, як юні волонтери допомагають українській армії, читайте у репортажі Суспільного.

Продавати лимонад на вулицях свого міста маленькі калушани вирішили тоді, коли у мережі побачили, як цим займаються діти в інших населених пунктах.

У Калуші на Прикарпатті діти продають лимонад, щоб купити Starlink для військових

"Спочатку я пропонувала, щоб ми збирали гроші на "Байрактар". Але мій тато — військовий. І він сказав, що краще збирати на Starlink", — розповідає волонтерка Вероніка Мазур.

Лимонад для калушан діти готують щодня. Іноді волонтерам допомагають батьки.

"Лимонад ми готуємо з лимонів, м’яти та "Спрайту". Але коли готують батьки, то вони варять солодкий сироп із м’яти, беруть воду і лимони", — розповідає волонтер Дмитро Шульга.

Діти працюють приблизно з 13:00 до 17:00. За цей час їм вдається продати 4-6 л лимонаду. Упродовж тижня волонтери вже зібрали 12 тис. грн, а на покупку станції супутникового інтернету потрібно 25 тис. грн. За словами волонтерки Вероніки Ляхович, за один день вдається вторгувати понад 2 тис. грн.

"Ми просто кажемо людям: "Беріть лимонад!". Люди підходять, питають, скільки він коштує. Ми кажемо, що 20 грн. Тоді вони або купують, або просто ставлять гроші у скриньку. Крім лимонаду, продаємо ще енергетичні батончики", — розповідає Вероніка Ляхович.

Діти — вихованці організації Спілки української молоді у Калуші. Організацій референт Спілки Яна Мазур каже, що вона разом з батьками підтримала таку ініціативу дітей.

"Це — суто їхня ініціатива. Вони самі придумали собі такий маленький бізнес-план, щоб допомогти ЗСУ. І вони втілили його у життя. В них все виходить, тому я думаю, що вони дійдуть до своєї мети. — розповідає Яна Мазур. — Дякуємо також Олені Соловій та Наталі Кислинській, які також збирали гроші на Starlink. У них залишилося 4 тис. грн, які були зайвими. І вони вирішили допомогти нашим дітям, купили лимонад. Це був найдорожчий лимонад".

Зі слів Яни Мазур, волонтери мають замовлення на ще один Starlink.

"Якщо діти погодяться, будуть повні оптимізму так, як зараз, то я думаю, що у нас усе вийде", — переконана Яна Мазур.

Читайте також 7-річний франківець віддав гроші на авто для військових ЗСУ Футболку із підписом Роналду, яку на аукціон виставив франківський школяр, продали за 70 тис. грн Брати з Прикарпаття пожертвували для ЗСУ гроші, які складали на гіроскутер 8-річна прикарпатка продала своє волосся та віддала заощадження на потреби української армії

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело