В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому, вважають у Калуській міськійраді.

Вчора, 20 липня 2022 року, представники Калуської міськрайонної організації Товариство Червоного Христа України провели для членів Добровольчого формування Калуської міської територіальної громади, практичні навчання з надання першої домедичної допомоги.

В ході навчання його учасники ознайомились з методиками невідкладної медичної допомоги:

У Калуші провели навчання з надання першої домедичної допомоги (фото)

обстеження потерпілого;
прийоми відновлення дихання та проведення закритого масажу серця;
зупинка кровотечі;
накладання джгута з підручних матеріалів та джгута САТ;
тампування рани і накладання давлячої пов’язки;
тактична допомога пораненим у червоній і жовтій зонах та
способи евакуації до зеленої зони.

Варто запам’ятати найважливіше правило при наданні будь-якої допомоги – збереження власного життя. Це означає, що якщо ви не є впевненими у власній безпеці, ви не розпочинаєте надання допомоги.

Для довідки:
Червона зона (Care Under Fire, у зоні обстрілу) — це там, де безпосередньо стріляють. Це дуже небезпечна зона, бо є ризик отримати поранення або загинути;

Жовта зона (Tactical Field Care, надання допомоги на полі бою, коли не ведеться вогонь, або в зоні укриття) — це та зона, де не ведуться активні бойові зіткнення;

Зелена зона (Tactical Evacuation Care) — це те місце, де відбувається евакуація пораненого і закінчується зона відповідальності парамедика — далі пораненим будуть займатися лікарі в польових госпіталях.

Також читайте, що в Україні з серпня продаватимуть антибіотики за електронним рецептом

У Калуші провели навчання з надання першої домедичної допомоги (фото) У Калуші провели навчання з надання першої домедичної допомоги (фото) У Калуші провели навчання з надання першої домедичної допомоги (фото) У Калуші провели навчання з надання першої домедичної допомоги (фото) У Калуші провели навчання з надання першої домедичної допомоги (фото) У Калуші провели навчання з надання першої домедичної допомоги (фото) У Калуші провели навчання з надання першої домедичної допомоги (фото)

Джерело