Закордонні партнери надають Збройним силам України потужну військову підтримку, а також допомагають освоїти нове озброєння. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков.

«Сьогодні на озброєння нашої армії надходить сучасна потужна техніка і зброя. Та, про яку ще кілька місяців тому ми могли тільки мріяти. Вона здавалась недосяжною. Як колись Stinger, Javelin, NLAW, які вже стали звичними для наших захисників і захисниць», – написав міністр у Fаcebook.

Резніков наголосив, що українські військові вже опанували велику кількість складної та надточної зброї. Зараз набувають азів з експлуатації артилерійських систем калібру 155 мм М777, САУ «Краб», реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS, M270 та MARS II.

Яку іноземну техніку ЗСУ освоїли за три місяці: потужний список

«На сьогодні вони вже опанували артилерійські системи калібру 155 мм М777, FH-70, САУ М109, CAESAR та PzH 2000, РСЗВ M142 HIMARS, САУ «Краб», а також значну кількість бойових броньованих машин М113, FV-103, Bushmaster, Senator, Mastiff, Husky та Wolfhound», – наголосив посадовець.

Зараз, за словами Резнікова, ЗСУ продовжується навчання з управління:

  • самохідних зенітних установок «Гепард 1A2»;
  • мінних тральщиків класу «Sundown»;
  • екіпажів БТР VAB, БМП M80-A;
  • фахівців з ведення повітряної розвідки і спостереження;
  • фахівців з знешкодження вибухових речових та розмінування, у тому числі підводного.

Зазначимо, що новий пакет військової допомоги Україні на $450 млн, який виділили США 23 червня, містить 18 катерів, чотири системи Himars, десятки тисяч артилерійських снарядів, а також багато іншого озброєння й техніки.

Джерело