Саміт, на який зібралися до 30 лідерів НАТО, триватиме три дні.

Що чекати Україні від саміту НАТО – йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

НАТО намагається допомагати Україні, але робить, на думку українських представників, все ще недостаньо. В Альянсі кажуть, що допомогають Києву озброєнням. Однак про надання Україні ПДЧ чи якусь інтеграцію в Альянсі наразі не йдеться. Відомо, на другий день саміту до 30 лідерів НАТО має звернутись президент України Володимир Зеленський.

У Мадриді розпочався триденний саміт НАТО: на що чекати Україні від зустрічі лідерів Альянсу

Через розхитану безпекову ситуацію в Європі, що спричинила російська війна, НАТО збирається посилити східний фланг. Нинішні батальойнні групи будуть бригадними. Тобто кожна група збільшиться від 1 тис. до 3-5 тисяч. 

Також НАТО під час саміту має ухвалити стратегічну концепцію, яка буде на наступне десятиліття. Україна просила, аби до концепції внесли тверду і сувору оцінку Росії.

Ще один новий момент – Китай. НАТО все більше придивляється до поведінки Китаю. В саміті НАТО в Мадриді братимуть участь лідери Японії, Південної Кореї, Австралії та Нової Зелендії саме через Китай і його експансіоністську політику.

Інший момент момент саміту - це запрошення до НАТО Фінляднії та Швеції. Станом на вечір відомо, що Туреччина розблокувала вступ Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу.

Важливо, цей мадридський саміт має історичний аспект для українського народу. 25 років тому саме тут, в Мадриді, було підписано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО. Від того часу відносини розвинулись кардинально, але членство Украни в НАТО як тоді тоді, так і нині - не на порядку денному. Хоча членство в НАТО записано як мета України в Конституції.

Зауважимо, у вівторок, 28 червня, у Мадриді розпочався триденний саміт НАТО. Його мета - реагування на сучасні виклики у сфері безпеки, які спричинила широкомасштабна війна росії проти України. На саміті можуть затвердити нову стратегічну концепцію, яка визначить рф загрозою НАТО. З відповідною заявою Столтенберг виступив на пресконференції, що передує відкриттю саміту НАТО в Мадриді 29-30 червня.

Читайте також:

Буданов розповів про діагнози Путіна та чому Росія не виведе війська з України

Білорусь готується вступити у війну проти України - експерт

Розлітаються на частини: в Мережі показали, як українські захисники влаштовують для росіян спекотне літо

Джерело