Указом Президента України старшому лейтенанту Дмитру Чавалаху присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка". Дмитро Чавалах отримав нагороду за мужність і героїзм, виявлені під час оборони Херсона 24 лютого. Генеральний штаб ЗСУ розповідає історію Героя.

Повномасштабне вторгнення російської армії старший лейтенант Дмитро Чавалах зустрів у районі Олешківських пісків на Херсонщині.

Як повідомляє Генштаб, щоб зупинити військових РФ на віддалених від Херсона рубежах, роті старшого лейтенанта Чавалаха наказали закріпитись на мосту, що у півсотні кілометрів від Чаплинки. Та вже під час руху отримали інший наказ: рухатись у бік Антонівського мосту, який з’єднує Херсон з Лівобережжям. Однак російська армія встигла висадити з гелікоптерів на міст свій десант, який і відкрив потужний вогонь по українських тилових підрозділах, що першими розпочали рух у бік Херсона. Українські військові змушені були повернути назад.

За оборону Херсона Дмитро Чавалах отримав звання Героя України

Першими проривати оборону російських військових почала танкова рота Дмитра Дозірчого. Підрозділ закріпився на іншому боці мосту. А далі пішли піхотинці, зокрема і підлеглі Чавалаха. Майже три години, долаючи відстань у півтора кілометри, з боями рухалися вони Антонівським мостом. Дмитро Чавалах вирішив закріпитися біля мосту, щоб прикрити відхід до Херсона решти підрозділів бригади. Однак, за 50 метрів до визначеної позиції, у нього поцілив російський снайпер. Але підлеглі виконали поставлене завдання і бригада прорвалась із оточення.

Ротного евакуювали до лікарні. Того ж вечора, 24 лютого, Дмитра прооперували. Вранці 26-го він прийшов до тями. Зателефонував матері та побратимам, сказав, що живий. А за кілька днів до населеного пункту увійшли російські військові.

Свою нагороду, зірку Героя України, Дмитро ще особисто не отримав. Нині він проходить курс реабілітації.

Читайте також: На Херсонщині через обстріли військ РФ сталася пожежа. Її загасили. Врятували 40 гектарів зернових

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело