П'ятий президент закликав руйнувати путінський наратив про те, що постачання зброї Україні є розпалюванням війни

П'ятий президент України Петро Порошенко відвідав Комітет у європейських справах на чолі з Антоном Гофрейтером у німецькому Бундестазі. Під час зустрічі Порошенко закликав німецьку сторону істотно збільшити постачання зброї в Україну, посилити санкції проти росії і допомогти притягнути путінський режим до відповідальності за злочини проти нашого народу. Про це йдеться на сайті "Європейської Солідарності".

"Щойно відбулася спільна сесія представників "Європейської Солідарності" і Комітету у справах Європи німецького парламенту. Ми дістали повну підтримку депутатів усіх фракцій – від християнських демократів і соціалістів до зелених. Я думаю, не в останню чергу тому, що німецький народ підтримує Україну. І сьогодні Берлін повний українських прапорів. Україна має використати це вікно можливостей", – заявив Порошенко на брифінгу за підсумками зустрічі у Бундестазі. 

Україна потребує трьох речей – зброї, зброї і зброї: Порошенко закликав депутатів Бундестагу збільшити підтримку в війні з росією

Він закликав руйнувати путінський наратив про те, що постачання зброї Україні є розпалюванням війни.

"Україна потребує трьох речей – зброї, зброї і зброї. Перша зброя є – це німецька артилерія, одна з найкращих у світі самохідних німецьких гаубиць Panzerhaubitze 2000. Сьогодні йдеться про постачання першої дюжини. Прийнято рішення, що Німеччина забезпечуватиме фінансування, щоб інші країни постачали нам саме це озброєння, вирішуватиме питання щодо танків. Застосовуватиме нові додаткові санкції, активно реагуватиме на злочини росії – аж до того, що вона посилатиме своїх слідчих, щоб прискорити розслідування воєнних злочинів рф для того, щоб російські покидьки опинилися якнайшвидше за ґратами", – сказав Порошенко.

Він також зазначив, що лідерство Німеччини в ЄС забезпечує єдність та солідарність з Україною.

Також сторони обговорили допомогу Німеччини в питаннях поглиблення реформ, необхідних для вступу України в Євросоюз. 

"Статус кандидата, який ми отримали 23-го червня, має бути підкріплений фактично щотижневими діями в запровадженні реформ. І план реформ був також узгоджений сьогодні. Я дуже сподіваюсь, що він буде реалізований", – наголосив Порошенко. 

П'ятий президент зазначив, що питання постачання зброї до України, посилення санкцій проти росії та фінансова підтримка нашої економіки були в центрі уваги всіх зустрічей у Берліні. 

"У питаннях постачання зброї ми також вийдемо на позицію, коли відбудеться game changer – кількість зброї має привести до того, щоб путін відчув, що на фронті відбувся перелом на користь України", – говорить Порошенко.

Нагадаємо, усередині червня міністерка оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт повідомила, що процес навчання українських військових вже завершується, тож самохідні гаубиці вже найближчим часом надійдуть на озброєння до ЗСУ.

Тим часом перші партії важкого озброєння, системи протиповітряної оборони IRIS-T та реактивні системи залпового вогню РСЗВ Mars II, які Німеччина вже давно обіцяла надати Україні, ЗСУ зможуть отримати не раніше листопада – грудня.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело