100 дітей, які постраждали від війни, безплатно відпочивають у дитячому таборі "Горбок" в Мукачівському районі. Про це Суспільному розповіла менеджерка благодійного фонду "Сос дитячі містечка Україна" Наталія Криворучко.

За її словами, впродовж літа буде п'ять змін, під час яких зможуть відпочити та оздоровитися діти з сімей переміщених осіб, діти з територій, де тривають бойові дії, та діти військовослужбовців і волонтерів.

Десятирічний Богдан приїхав з міста у Луганській області: "Воно називається Слов'янськ. Там дуже сильно обстрілювали. Ми переїхали у місто Думич. Потім тато сказав, щоб ми переїхали сюди. І ми приїхали з двома братами і сестрою. Мені тут дуже подобається, тут все класно".

100 дітей, які постраждали від війни, безплатно відпочивають у таборі

Ольга Сімонова психологиня табору розповіла Суспільному: "Всі наші ігри, активність скеровані на те, аби всі приховані емоції виходили назовні. Саме тому ми йдемо за потребами дітей, через драйв ми дозволяємо їм позбавлятися від злості, від тих емоцій, які не дають їм розвиватися".

У вихованців табору є заняття зі спеціально навченою собакою. Олена Сердюк психологиня табору пояснила: "Діти приїхали настрашені, з певними емоційними травмами і проблемами, вони були замкнуті, закриті. Їм важко було спілкуватися як з однолітками, так і з дорослими. У багатьох з них була втрачена довіра до дорослого. Через взаємодію з собакою, ми відновлювали ці втрачені навички, вчили дітей спілкуватися, взаємодіяти, як з собакою, так і один з одним".

Психологиня Ольга Сімонова показує місце, де перебувають діти під час повітряної тривоги. "Коли ми спускаємося, ми рахуємо сходи, їхнє завдання рахувати кожну сходинку. Також вони мають спостерігати один за одним, турбуватися один про одного. Ми тут перераховуємо банки, ми фантазуємо, що ми будемо пити сьогодні і потім. Тут можна щось погризти, саме тому ми любимо сюди спускатися, бо тут можна підкріпитися, якщо дуже хочеться".

Організовує відпочинок дітей у таборі "Горбок" Міжнародна благодійна організація "СОС Дитячі містечка "Україна", яка підтримує прийомні сім'ї, розповіла менеджерка організації Наталія Криворучко. "Цього року ми відкрили для себе нову форму підтримки уразливих сімей — це організація літнього відпочинку у таборі "Горбок". Зможуть відпочити у цьому таборі — діти військовослужбовців, волонтерів, діти внутрішньо переміщених осіб, діти, які постраждали від бойових дій, діти, які знаходяться під опікою або втратили батьківське піклування", — розповіла менеджерка.

За словами Наталії Криворучко, впродовж літа зможуть відпочити та оздоровитися у таборі “Горбок” близько півтисячі дітей від 7 до 16 років.

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 125. Текстовий онлайн; Внаслідок збройної агресії РФ в Україні загинула 341 дитина — ОГПУ; На сході військо РФ створює умови для наступу на Слов’янськ — Генштаб; Повітряні Сили завдали потужних авіаударів по позиціях окупантів — Генштаб; РФ має незначні успіхи в Сєвєродонецьку, але зупинилася на інших напрямках — ISW.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело