Голову Сновської громади Олександра Медведьова російські військовослужбовці взяли в полон 25 березня. Звільнили ж його 3 квітня. Про те, як відбувалося затримання, які питання ставили на допитах та чи застосовували росіяни до нього фізичну силу, він розповів в інтерв’ю сновській газеті "Промінь", повідомляє Gorod.cn.ua.

Як каже Олександр Медведьов, спочатку російські військові під’їжджали до його помешкання, де намагалися все роздивлятися.

"Вранці на той час у приміщенні мерії залишалися ми із заступником Сергієм Силенком (решту людей відпустив додому). Спочатку росіяни розмовляли зі мною у кабінеті, з поверховим обшуком. Було зрозуміло, що вони все про мене вже знали – і що російськомовний, і що батько з Росії, що там родичі, про те, де працював раніше, про сім’ю тощо. А коли я відразу категорично відмовився співпрацювати – отримав повідомлення, що затриманий і маю проїхати з ними".

За його словами, на голову щось натягнули та потім лише по окремих деталях руху бронетранспортера він розумів, де міст, де переїзд, і припустив, що везуть у напрямку Городні.

Били та вимагали гроші: голова Сновської громади розповів про перебування у російському полоні "Як згодом з’ясувалося, везли не тільки мене, а й Григорія Божка (це місцевий бізнесмен і колишній депутат облради, - ред.) і камери наші з ним розміщені були поруч. Ми навіть перемовлялися, чули голоси конвоїрів, крики й допити інших ув’язнених. Григорія Никифоровича випустили трохи раніше, його охоронця та ще двох хлопців також".

Про що хотіли дізнатися на допитах, розповідає так:

"Питання, які ставилися мені на допитах, зводилися до банальних: "Ми пропонуємо підтримку, захист", "Давайте будувати нове життя з новими прапорами, новою історією і ідеями", а коли я їм доводив про неможливість цього, стали говорити про варіанти заміни з місцевих. І таку заміну мені називали. У полоні було важко, гнітюче, моторошно. Допитувало мене відразу по кілька їхніх слідчих, котрі не добирали висловів, постійно наголошуючи на перемозі військ РФ, на взятті Ніжина і Києва, зміні влади. І фізична сила була застосована, і гроші вимагали у валюті, які довелося збирати усюди".

Після повернення з полону Олександр Медведьов зробив рентген знімок, який показав перелом лопатки.

Читайте також:

Без світла, з трьома картоплинами на добу: голова Новобасанської громади розповів про 25 діб полону

Джерело