Радник очільника Офісу президента Олексій Арестович прокоментував сьогоднішній удар по Кременчуку та заявив, що війна вступила в нову фазу – фазу ракетного терору. Про це Арестович сказав в ефірі «Фейгін Live».

«Били з Курської області стратегічні бомбардувальники, за попередніми даними, ракетами Х-22. Це страшенно стара ракета, неточна. Били до центру міста густонаселеного. Ракетний терор. Якщо додати до цього ситуацію в Харкові, Києві, Миколаєві і так далі, Охтирка сьогодні, я вже не кажу про міста та місцини, наближені до лінії розмежування, то зрозуміло, що почалася фаза ракетного терору щодо мирного населення», – заявив Арестович.

Він зазначив, що Женевська конвенція та міжнародне законодавство прямо забороняє завдання ударів, які супроводжуються можливими цивільними жертвами.

Ракетний терор: Арестович розповів про нову фазу війни

«Порушуються усі правила війни, міжнародне право. І можна констатувати таку розтягнуту ракетну Бучу. Війна вступила у нову фазу – фазу ракетного терору», – заявив він.

Радник голови ОП наголосив, що ракетні удари завдаються з різних сторін.

«Але я практично не сумніваюся, якщо розпакували тримісячне вето, то значить, битимуть і далі», – зазначив Арестович.

Він наголосив, що війна пішла шляхом ескалації.

Мер Кременчука Віталій Малецький закликав містян звертатися до мобільного пункту поліції, у разі, якщо вони втратили зв’язок з рідними, які перебували у місці влучання російської ракети.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов повідомив, що рашисти запустили по Кременчуку дві ракети. Одна з них і влучила у торговий центр, де було близько тисячі людей. Інша ракета прилетіла у міський стадіон.

Окупанти вдарили надзвуковими крилатими ракетами Х-22. У командуванні повітряних сил ЗСУ повідомили, що ракети запускали з дальніх бомбардувальників Ту-22 М3.

Джерело