28 червня — 125 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Росія влучила ракетами в ТРЦ міста Кременчук, ЗСУ зупинили спроби штурму росіян на Ізюмському напрямку, німецькі гаубиці Panzerhaubitze 2000 вже на фронті, США готують новий пакет допомоги Україні, сотні українських дітей утримуються в російському таборі під Таганрогом.

Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Окупанти РФ вдарили ракетами по торговельному центру в Кременчуці, де було понад тисячу цивільних. Щонайменше 13 людей загинули, понад 50 поранених, надійшло понад 40 заяв від громадян про зникнення їхніх рідних. Російські окупаційні війська обстріляли Харків, поранені 22 людини, п'ятеро загинули. За попередніми даними, російська армія обстріляла Немишлянський район Харкова касетними боєприпасами з системи залпового вогню "Смерч". З території Білорусі найближчим часом очікуються чергові ракетні запуски, повідомляє Генштаб. Раніше Путін пообіцяв передати Білорусі комплекси "Іскандер-М", здатні стріляти ядерними зарядами. Українські військові отримали з Німеччини самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000 і вони вже на фронті. Україна має вже всі таких гаубиць, які планували передали ФРН та Нідерланди. Проте Німеччина планує постачання ще шістьох. У РФ вперше з 1918 року стався дефолт за зовнішнім боргом, пише Bloomberg. Це можна вважати здебільшого символічним розвитком подій, враховуючи, що РФ уже є "економічним, фінансовим і політичним вигнанцем для більшості країн світу". Проміжні підсумки саміту країн "Великої сімки", який проходить у Німеччині — зменшення доходів Росії, нові санкції, в тому числі проти оборонного сектору РФ, та безстрокова підтримка України. Країни G7 вже надали у 2022 році понад 2,8 мільярда доларів гуманітарної допомоги Україні, та готові надати ще до 29,5 мільярдів доларів, щоб допомогти країні закрити дефіцит фінансування.

Вторгнення Росії в Україну, день 125. Текстовий онлайн

У НАТО не вважають, що залучення його військових потужностей допоможе врегулювати ситуацію щодо коридорів для експорту українського зерна Чорним морем. Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане в інтервʼю "Європейській правді".

"Ми не відчуваємо та не бачимо, що залучення військових потужностей НАТО допоможе вирішенню ситуації. Навпаки, ми вважаємо, що це тільки спричинить загострення", — сказав Джоане.

За його словами, партнери намагаються знайти альтернативні транспортні шляхи, залізницею та дорогами, у чому Україні допомагає Євросоюз та всі її сусіди.

«Другий варіант – який насправді дуже складний – це організувати безпечні коридори Чорним морем. Їх співорганізатором буде Росія, бо Росія – гравець на цій сцені", — зауважив заступник генсека.

У результаті агресії Росії в портах України заблоковано понад 20 млн тонн зерна, що були призначені на експорт. Це спричинило загрози глобального голоду, оскільки майже половина всього обсягу поставок у межах Всесвітньої програми продовольства ООН припадає саме на українське зерно.

Ізраїль з глибоким занепокоєнням спостерігає за повідомленнями про зростання кількості жертв серед мирного населення в результаті ракетного обстрілу ракетного обстрілу торгового центру в Кременчуці. Про це заявив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.

“Навмисний напад на цивільні об’єкти абсолютно неприпустимий", — додав дипломат.

27 червня о 15.50 росіяни ракетами Х-22 завдали удару по ТРЦ Кременчука. Площа пожежі в будівлі сягнула 10,3 тис. кв. метрів. Ліквідація пожежі та розбір завалів тривають. Станом на вечір відомо про 13 загиблих, щонайменше 59 людей травмовано, 25 із них госпіталізовано.

Читайте також: "Варварство, звірство та терор мирного населення". Як світ реагує на ракетний удар по Кременчуку

Рада безпеки ООН 28 червня проведе чергове засідання, присвячене війні в Україні.

Про це йдеться у програмі засідання, оприлюдненому на сайті ООН.

Учасники зустрічі обговорять тему "підтримання миру і безпеки в Україні". Засідання заплановане на 22:00 за Києвом.

Востаннє Радбез ООН збирався на засідання щодо ситуації в Україні 21 червня, на якому обговорили роль російської пропаганди у війні в Україні. Ініціатором розгляду цього питання виступила Албанія, яка головує в Радбезі ООН у червні. На цьому засіданні постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав світову спільному покласти край російському фашизму.

До цього засідання Ради Безпеки ООН щодо України відбулося 6 травня. Під час нього Кислиця заявив, що Росія буде притягнута до відповідальності за свої злочини, а постпред РФ Василь Небензя залишив залу засідань.

Потужна західна зброя, яка надходить в Україну, дасть змогу Збройним силам України невдовзі звільнити території навколо Миколаєва, Херсона й Харкова.

Про це під час онлайн-трансляції, організованої Wilson Center, повідомив колишній спецпредставник США по Україні посол Курт Волкер, передає "Укрінформ".

"Коли вони (українці – ред.) отримають наше краще обладнання та поставлять його собі на озброєння, вони зможуть діяти краще в стратегічному плані та відвоювати певні території", — сказав Волкер.

Він прогнозує впродовж літа продовження масованих артилерійських обстрілів з боку РФ, що може призвести до великої кількості жертв з обох боків.

"Ми також побачимо, я думаю, що українці просунуться та повернуть контроль над територією навколо Миколаєва і зрештою досягнуть міста Херсон на півдні, а також відкинуть далі росіян від Харкова", — зауважив колишній дипломат.

На його думку, що найближчим часом ЗСУ чекають "дуже складні бої". Однак він вважає, що "росіяни справді виснажилися".

Кількість загиблих у торговому центрі у Кременчуці зросла до 13, повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. А до лікарень станом на вечір 27 червня звернулося 59 людей, із них 25 госпіталізували. Однак ці цифри не остаточні, розповів під час брифінгу міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

За його словами, на приміщення скинули 900 кілограмів вибухівки.

Дим після влучання російських ракет у ТЦ було видно щонайменше за 40 кілометрів від міста.

"Торговий центр був одноповерховою будівлею . Через влучання російських ракет будівля загорілася. Вогонь виник на понад 10 тисячах квадратних метрів. На місці працюють понад сотня рятувальників та близько двадцяти машин", — каже кореспондентка Суспільного Лілія Пархоменко.

Назар працює у магазині, який розташований через дорогу від торгового центру. У приміщенні вибуховою хвилею розтрощило вітрини. Так само, як і вікна сусідніх будинків.

"Я взагалі був у дальному приміщенні, тільки і побачив — стеля впала і все", — каже працівник магазину у Кременчуці Назар.

"Я побачив тільки спалах, я біля вікна стояв. В принципі, мене стелею привалило. Голова болить. Більше шкода тих людей, котрі були там", — говорить працівник торгового центру Мирослав.

Перед обстрілом у цей торговий центр збирався йти кременчуківець Вадим Колцун.

"Звісно, це була доля, тому що пішовши туди, хоча мені треба було на самому вході, знаю, що це було б критично", — говорить житель Кременчука Вадим Колцун. На ТЦ у Кременчуці російська армія скинула приблизно 900 кілограмів вибухівки, каже міністр внутрішніх справ.

"Біля (центру – ред.), як ви бачите, немає ні військових об’єктів, ні інфраструктурних об’єктів. Очевидно, що це влучення – це й акт воєнного злочину.В торгівельному центрі перебуває в цей час від 200 до 1000 осіб. Під час повітряної тривоги частина людей змогли вийти.Атака була здійснена з бомбардувальника ТУ-22 ракетою Х-22. Постріл був здійснений з території Російської Федерації, з Курської області", сказав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

"У місті Кременчуці розгорнуто мобільний пункт який працює з рідними, знайомими, загиблими людей, кременчуківцями, які втратили зв’язок зі своїми рідними, які перебували в торгівельному центрі або ж працювали", — говорить речниця Кременчуцького райуправління поліції Анна Васенко. Більшість людей, які розшукують близьких, спілкуватися з журналістами відмовляються. З людьми працюють психологи.

"Всі працюють полтавські, і правоохоронці, медики, крім цього територіальна оборона, військові та люди. Там є тіла. Ми будемо розбирати дуже обережно ці завали, для того, щоб знайти кожне тіло, бо це для нас вкрай важливо. Я впевнений, що до двох днів ця робота буде тривати", — каже начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Рейтингове агентство Moody’s повідомило про дефолт Росії за своїми міжнародними облігаціями.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Moody's.

"Росія вперше за понад сторіччя оголосила дефолт за своїми міжнародними облігаціями, оскільки широкі санкції фактично відрізали країну від світової фінансової системи", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 27 червня деякі власники облігацій заявили, що не отримали відсотки за прострочення платежу після того, як 26 червня закінчився 30-денний пільговий період. В агентстві Moody's розцінили пропущену виплату як дефолт.

"Вірогідні подальші дефолти щодо купонів", – прогнозують аналітики Moody's.

27 червня у німецькому Лейпцигу пройшла акція на підтримку українського народу.

Люди стояли з плакатами "Stop war", "Stop bombarding Kharkiv", "Кременчук", "Куп'янськ", повідомляє кореспондент Суспільного.

Люди на мітингу співали пісень, читали вірші. У своїх промовах згадували про Кременчук, який РФ обстріляла 27 червня, постійні обстріли Харкова та бійців з "Азовсталі", які нині перебувають у полоні.

На мітинг прийшла жителька селища Ківшарівка, що поряд з К

Джерело