Верховна Рада заборонила російську музику у публічних місцях. Що з цього приводу думають сумські артисти, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

На думку заслуженого артиста України Леоніда Матвієнка, голос якого понад пів століття звучить з різних сцен, закон дасть змогу мінімізувати ризики російської пропаганди.

"Ми зараз перебуваємо у стані війни. Думаю, що це правильне рішення. Зараз треба утриматись від виконання російських пісень. У нас більше патріотичних іде. Українські пісні, патріотичні, пісні про Україну", — говорить заслужений артист України Леонід Матвієнко.

"Ми — самодостатні. У нас понад 500 тисяч пісень українських. Це найбільший у світі потенціал і, абсолютно впевнений, що наше суспільство сприйняло заборону російської творчості. У філармонії кожен артист працює над тим, що українська творчість дозволяє вибрати в будь-якому жанрі. Артисти виконують виключно українські пісні. Я навіть помітив, що після російської агресії ті маршрутки, які були славнозвісні шлягерством російськомовним — занедбаним, розідраним, розпеченим — навіть і там змінилась думка", — зазначає керівник Сумської обласної філармонії Олександр Даниленко.

На його думку, цей закон давно потрібно було прийняти. Подібну точку зору підтримує і Ігор Карманов — заступник генерального директора Сумського академічного театру ім. Щепкіна: "Я вважаю, що Верховна Рада прийняла правильне рішення. Зараз такий час, що не до російських пісень".

Українські пісні — це ще один спосіб перемагати російське та якомога більше створювати власної якісної музики, вважає вокаліст Сумського академічного театру ім. Щепкіна Максим Шолох.

"Мені, як патріоту, дуже подобається, що ми співаємо лише українські пісні, бо дуже багато гарних пісень, особливо сучасних. У цьому році наша пісня виграла Євробачення. Я вважаю — це правильне рішення, це розвиває українську пісенність. Багато гуртів сучасних, які виконують фольк пісні українські", — каже він.

Відтепер російські пісні не повинні лунати на радіо та телебаченні, в громадському транспорті, на вулиці, в кафе чи в торговельному центрі. Обмеження діятимуть до звільнення всіх окупованих територій України і припинення агресії з боку Росії.

Авторка — Катерина Іваненко

Що відомо 19 червня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який забороняє російську музику в українських медіа та громадському просторі.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело