У Дніпрі 27 червня відзначили 125-річчя відкриття в місті трамвайного руху. Про це йдеться в повідомленні на сайті міської ради Дніпра.

Працівники міського електротранспорту отримали нагороди від мерії.

Через війну урочистості задля безпеки провели на одній зі станцій метрополітену. Тут виступали військовий оркестр оперативного командування «Схід», а також українська співачка Наталія.

У Дніпрі відзначили 125-річчя пуску першого трамвая

Електричний трамвай у колишньому Катеринославі був одним з перших на території сучасної України. Аби жителі Дніпра могли відчути дух епохи, цього дня ретротрамваєм кермував водій, вдягнутий у форму зразка 125-річної давнини.

«Враження взагалі неймовірні. Ніби я й справді працюю за тих часів — цей образ у мене і у мого кондуктора також викликає у людей гарні емоції. Усім подобається — і дітям, і батькам», – сказав водій Геннадій.

Що відомо Катеринославський трамвай відкрили 26 червня 1897 року. Це була третя у Російській імперії трамвайна система на електричній тязі після Київського і Нижньогородського трамваїв. Її будівництво та експлуатацію здійснювала бельгійська фірма «Електричний трамвай Катеринослава». Система була вузькоколійною. Вона складалася з трьох ліній, що відходили від Катерининського проспекту (нині — просп. Дмитра Яворницького). Читайте також

У Дніпрі відновить роботу ретротрамвай

У Дніпрі з’являться трамваї «історично обґрунтованого» кольору

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело