У Харкові від російських обстрілів пошкоджені близько десяти будівель, спроєктованих архітектором Олексієм Бекетовим. Переважно в будівлях немає вікон.

Про це Суспільному повідомила архітекторка Катерина Кублицька.

Загалом у місті збереглося близько 40 будівель, спроєктованих Бекетовим, каже правнучка архітектора Олена Рофе-Бекетова.

У Харкові від обстрілів РФ пошкоджені близько 10 бекетівських будівель

Серед них — навчальні заклади, у тому числі один із корпусів юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, бібліотеки, лікарні, садиби.

Рофе-Бекетова — координаторка ініціативної групи "SaveKharkiv", яка займалася збереженням історичного виду середмістя. Раніше фіксувала незаконні перефарбування або будівництва, тепер вивчає, як сильно пошкоджені пам’ятки архітектури через повномасштабне вторгнення Росії. Серед таких — Будинок вчених.

"Побудований він був наприкінці XIX століття. Вибитий вітраж дуже красивий. На сходах. Є чи тепер вже був", — каже Рофе-Бекетова.

Від російських обстрілів пошкоджені близько 10 бекетівських будівель, у них вибиті вікна. Останні є важливою деталлю автентичних споруд: оригінальне скло, шибки та ручки вже не відновити, говорить Кублицька.

Нині архітекторка вивчає наслідки обстрілів. Робить це для Гаазького суду, а також щоб порахувати, скільки коштів необхідно для реставрації історичних споруд.

Що відомо Олексій Бекетов народився у 1862 році в Харкові в родині хіміка. Навчався на архітектурному факультеті Петербурзької академії мистецтв, яку закінчив з відзнакою. Протягом 40 років читав лекції з будівельного мистецтва й архітектури, історії архітектури. Водночас проєктував навчальні заклади та інші будівлі. Помер 23 листопада 1941 року. Читайте також

Російські окупанти 27 червня обстріляли Київський район Харкова: горіли гаражі

Армія РФ обстріляла селище на Харківщині під час евакуації населення: є поранений

"Був цивільний об’єкт": Росія вдарила ракетами по Київському району Харкова — фото

Джерело