Понад пів сотні подільських рушників зібрала вінницька мисткиня Тетяна Рихліцька. Мисткиня їх відтворює і колекціонує. Суспільному розповіла, вони діляться на три типи. Вишиті вони не хрестиком, а низзю чи качалочкою і вовняними нитками.

Перші подільські обрядові рушники були тканими, вишивати їх почали значно пізніше, — каже мисткиня Тетяна Рихліцька.

“Ткані рушники Поділля — окрема історія. Вони гарні, різноманітні”, — каже колекціонерка подільських рушників Тетяна Рихліцька.

Крім рушників Тетяна колекціонує і відтворює вишиванки. Свого часу ми розповідали про це її захоплення. Завдяки цьому, розповідає жінка її колекція поповнилась. Нові екземпляри подарувала вчителька її старшої доньки.

"Мені подзвонила колишня Дашина вчителька і сказала, що хоче передарувати сімейну реліквію: два весільні рушники і скатертину", — розповіла Тетяна Рихліцька.

Рушники діляться на три види: побутові, календарно-обрядові і звичаєво-обрядові, каже Тетяна.

“Ще є цікавий рушник, який на сватів вʼязали” 05:23-05:40 “Вони мали бути ось такі. Ще є давня версія ось тут було два дерева як символ зʼєднання 2 родів. І мала бути основа. А це повоєнний то тут букети.”

Собі на весілля рушник теж вишила, каже майстриня.

Нині у колекції вишивальниці понад пів сотні рушників. Це не рахуючи авторських, які створила сама, частину із них подарувала.

“Рушники дуже люблю вишивати. Багато подарованих, весільних. Це частина нашої культури, нашого звичаю. Я не думала, що так швидко ми забудемо про рушники", — говорить Тетяна Рихліцька.

Читайте також

Руханки, майстер-класи та ігри: як у Вінниці діти-переселенці відпочивають у літньому таборі Інтелектуальні, декоративні, спортивні: у Вінниці організовують безкоштовні майстер-класи для дітей 30 тисяч кульок: у Вінниці переселенці облаштували сухий басейн в укритті

Джерело