Понад 3200 внутрішньопереміщених осіб з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну пролікували в Хмельницькому обласному протипухлинному центрі. На амбулаторний прийом звернулися більше ніж 11 тисяч пацієнтів, амбулаторні курси хімієтерапії отримали близько 500 пацієнтів.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора з організаційно методичної роботи Хмельницького обласного протипухлинного центру Тетяна Закрижевська.

Харків'янка Ірина Сезоненко до Хмельницького втікла з рідного міста від бомбардувань. До цього жінка хворіла, але їй не могли встановити діагноз у Харкові. Ірина каже: її прооперували й вона проходила хімієтерапію. Сьогодні Ірину виписують.

У Хмельницькому протипухлинному центрі розпочали приймати переселенців за направленням від сімейних лікарів

«У Харкові робили обстеження, сказали доброякісна, а сюди приїхали, також зробили ряд обстежень, і сказали, що потрібно хімію проходити. Зараз тут мені допомогу надають, ліки є, всього поки вистачає. Я дуже рада, що зараз у Хмельницькому, в Харкові я так би не вилікувалась», - розповіла Ірина.

Як розповіла реєстраторка протипухлинного центру Лідія Козак, від початку повномасштабного вторгнення, на прийом до спеціалістів звертаються багато вимушених переселенців.

«Пацієнти зареєструвались у сімейних лікарів, починаємо їх приймати потрошки по направленнях, щоб вони орієнтувались яка специфіка захворювання, щоб ми могли їх правильно розподілити», - говорить реєстраторка.

На огляді у завідувача відділення патології молочної залози та м’яких тканин Ігоря Дробнера, пацієнтка з Бердянська, Надія Рикало. Жінку прооперовано шість днів тому.

«Вона себе чудово почуває, вона дійсно така дівчина-боєць. В неї навіть було дві операції. Діагноз - новоутворення грудної залози, за місцем проживання вона вже почала діагностику, але не змогла почати лікування. Тому ми завершили діагностику і вона вже пройшла хірургічний етап лікування», - розповідає Ігор Дробнер.

За його словами, відділення працює з повним навантаженням. Збільшення пацієнтів не вплинуло на проблеми з наявності медикаментів, каже завідувач відділення: «Їм надавалася допомога по стандартах діагностики й лікування злоякісних пухлин. Багато людей отримували хірургічне та променеве лікування, і курси хімієтерапії».

Зараз на стаціонарі Хмельницького обласного протипухлинного центру на лікуванні перебуває 37 внутрішньопереміщених осіб, каже заступниця директора з організаційно методичної роботи Тетяна Закрижевська: «Найбільша кількість пацієнтів до нас звертається з Донецької, Луганської, Херсонської, Харківської та Київської областей. Більшість операцій зроблені в відділенні мамології та гінекології».

Тетяна Закрижевська додає: переважна більшість пацієнтів з-поміж внутрішньопереміщених осіб це жінки, трохи більше ніж 60% і близько 40% - чоловіки.

Читайте також На Хмельниччині людину вкусила гадюка. Як надати першу медичну допомогу. У Хмельницькому затримали молодика, який побив 40-річного чоловіка.

Джерело