Зустріч у Баварських Альпах, у замку Ельмау, триватиме 3 дні

Ще більша підтримка України та нові санкції проти росії – головні теми саміту "Великої сімки". Зустріч розпочалася у Баварських Альпах, у замку Ельмау та триватиме 3 дні. Лідери вже оголосили про намір заборонити експорт російського золота. А прем'єр Британії Борис Джонсон активно заохочуватиме партнерів надати Києву більше зброї. Цього від потужних держав-союзників очікує і Україна. На тлі нових ракетних ударів з боку рф, голова МЗС Дмитро Кулеба наполягає на ще більшій ізоляції кремля. На зустрічі G7 по відеозв'язку матиме слово й президент України Володимир Зеленський. Про головні акценти і перші рішення лідерів "Семи" – у сюжеті.

Відгомін недільних прильотів у Києві чути за 2 тис. км – у горах Баварії. Тут, у замку Ельмау стартував саміт "Великої сімки". Зустріч починають із реакцій на масовані обстріли росією української столиці. Їх президент США Джо Байден назвав "варварськими". Захід переконаний: атакою на житлові райони Києва росія навмисно посилює напругу та надсилає чіткий сигнал країнам G7. Проте путіну не вдасться розколоти союзників та змусити їх відмовитися від підтримки України, заявляє американський президент.

Перший день саміту G7: про головні акценти і ключові рішення лідерів

"Мусимо триматися разом, тому що від самого початку путін розраховував на те, що НАТО і "Велика сімка" розколються. Але ми цього не зробили – і не зробимо. Ми не можемо дозволити, щоб ця агресія була непокараною", – наголошує Байден.

Йому вторить і канцлер Німеччини Олаф Шольц: "Від самого початку, справедливо сказати, путін не очікував на це, і навіть зараз масштабна міжнародна підтримка України продовжує завдавати йому головного болю. путін веде жорстоку війну – це ми вкотре побачили після ракетних атак на житлові будинки в Києві. Це вкотре доводить – те, що ми разом допомагаємо українцям захищати свою державу, свою демократію, свободу й право на самовизначення, правильно".

Ще більше санкцій та нове важке озброєння – так потужні світові держави мають відповісти на ракетну істерію москви, переконаний голова вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба. У своєму Twitter оприлюднив світлину дівчинки, яку дістали з-під завалів у Києві, та закликав партнерів допомогти подолати схиблений імперіалізм росії.

Перше прохання міністра лідери Gі7 почули й попередньо домовилися накласти ембарго на російське золото. На це вже зголосилися США, Велика Британія, Канада та Японія. Золото – друге найбільше джерело прибутку для кремля після нафти й газу. Американський мінфін повинен оголосити заборону 28 червня. Ембарго на купівлю кривавого золота з росії може також ввійти до наступного пакета санкцій Євросоюзу.

"Усі країни "Великої сімки" мають спільну мету – перекрити кисень військовій машині путіна, але водночас подбати про власну економіку та економіку наших партнерів. Євросоюз стоятиме пліч-о-пліч з українцями на цьому тривалому шляху, щоб допомогти їм захистити свій суверенітет і територіальну цілісність та наші спільні демократичні цінності", – запевнив голова Європейської ради Шарль Мішель.

А це означає підтримку як на майбутніх переговорах, так і на полі бою, – заявили в офісі прем'єра Великої Британії. Як відданий друг України та адвокат наших інтересів, Борис Джонсон хоче використати саміт G7 для того, щоб переконати Францію і Німеччину надавати Києву більше зброї.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

У межах форуму глава британського уряду зустрівся з французьким президентом Еммануелем Макроном. Джонсон застеріг свого колегу: ані "Велика сімка", ані НАТО не повинні заохочувати Україну до поганого миру. Адже це принесе путіну перемогу. Лондон також готовий надати Києву додаткові $500 млн як гарантії для отримання кредитів від Світового банку.

"Найдивовижніше те, як Захід відповів на вторгнення путіна до України – єдністю. НАТО було непохитне, "Велика сімка" була непохитною, і ми продовжуємо дотримуватися цієї позиції. Але щоб захистити цю єдність, щоб вона спрацювала, нам потрібні дуже чесні розмови про наслідки того, що відбувається, про тиск, який відчувають наші друзі й партнери та населення держав – наслідки для цін на енергетику, їжу чи ще щось. Так, ці наслідки тяжкі. Але ціна відступу, якщо ми дозволимо путіну зазнати успіху й відтяти великі території України та продовжити свій загарбницький план, буде в рази більшою", – впевнений Джонсон.

Одне з ключових питань саміту також – продовольча безпека та розблокування українських портів. Лідери G7 разом із ООН та партнерами шукають шляхів експорту зерна з України. росію ж звинувачують у "голодних іграх" та обіцяють зробити все можливе, аби вирішити кризу зі збіжжям. За круглим столом обговорюватимуть і підвищення цін на енергоносії та подальшу відмову від російських нафти й газу. А ще – спільну відповідь на зміни клімату та посилення авторитаризму у світі.

Христина Катарина, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело