На Полтавщині виготовляють спеціальні конструкції для відеоогляду та зйомки території. Їх розміщують на Сумщині вздовж кордону з Росією, аби фіксувати, зокрема, пересування техніки. Проєкт назвали "Щит-Фантом", розповів Суспільному його співавтор Олексій Матюшенко.

Із металевих труб в одному з приміщень у Гадячі створюють спеціальні конструкції, на які кріпитимуть камери відеоспостереження.

"Буде стояти лебідка, за допомогою неї людина, яка буде внизу, підійматиме цю вишку. А це просто перила такі, щоб стояла людина, яка фіксує саму щоглу болтами. Одна людина її підіймає внизу, а інша її фіксує", — говорить розробник проєкту "Щит-Фантом" Руслан Бреус.

Це проєкт "Щит-Фантом", який діє на Сумщині вздовж російського кордону. За допомогою камер на пересувних вежах можуть фіксувати і передавати координати руху техніки на землі та в небі, каже Олексій Матюшенко.

"Система працює без Інтернету, де немає Інтернету, де немає електроенергії, де взагалі відсутнє живлення. Вона повністю автономна, збирається протягом пів години і дає можливість одразу виводити (зображення – ред.) на ситуаційні центри. А на даний час у нас три ситуаційних центри, котрими користуються близько 35 різних військових структур, починаючи від Держприкордонслужби Полтавської, Харківської області, Національної гвардії, це тероборона, це центри спеціальних операцій", — каже співавтор проєкту "Щит-Фантом" Олексій Матюшенко.

"Ми встановили камеру і поставили туди акумуляторну батарею, почали тестувати. Відтестували – вона тримала близько 32 годин автономної роботи. Цього трішки малувато, тому було ухвалене рішення придбати сонячну панель і також її туди встановити. Після цього було виявлено, що вона може автономно працювати протягом п’яти діб", — розповідає розробник проєкту "Щит-Фантом" Руслан Бреус.

Висота таких веж – понад 20 метрів, а камери дають огляд на 10 кілометрів, каже Олексій Матюшенко.

"Ми, ставлячи ці камери через кожні 10 кілометрів, "закрили" 500 кілометрів російського кордону. Ідея ця виникла два місяці тому. Коли закінчилась деокупація Тростянця і залишилась територія, яка, ймовірно, підлягатиме подальшій окупації і контролю. Ми тоді почали масово встановлювати камери відеоспостереження", — говорить співавтор проєкту "Щит-Фантом" Олексій Матюшенко.

За словами співавтора проєкту, метал, труби та камери надають благодійники.

Джерело