Очільник Кремля Володимир Путін запропонував самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку передати до Білорусі установки "Іскандери".

Про це сказав в ефірі ТСН експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

"Похизувався, що можуть нести і звичайне озброєння, і ядерне озброєння", - зазначив експерт.

Дивний обмін: експерт пояснив, чому Білорусь віддає літаки Росії взамін на ракетні установки

Він додав, що в Росії існує велика прогалина з військовими літаками - українські військові просто знищували таку кількість, що Росії треба чимось "восполнять потери".

"І ось таким не сильно хитрим ходом росіяни беруть у Білорусі літаки начебто під модернізацію, забирають їх собі, зафарбовують білоруський прапор триколором із літером "Z" - і відправляють проти вільної України. А замість цього Білорусь отримає ці ракетні установки. Чесно, я не впевнений про те, що там буде ядерні заряди в установках, оскільки для цього необхідна велика інфраструктура, тобто обслуговувати ці заряди, треба десь зберігати - я не впевнений, що така можливість у Білорусі є", - зазначив Ступак.

Експерт також надав характеристику установкам "Іскандери".

"Щодо цих комплексів, то вони дійсно можуть вражати на велику відстань, вони дійсно потужні - ми вже побачили. І це в першу чергу погроза для країн Балтії, для Польщі, оскільки  Росія ну дуже їх просто ненавидить, разом з білоруським лідером. І це погроза для них - що у випадку чого ми застосуємо. А ядерна зброя це міфічна дубина, якою розмахують, проте я не впевнений, що її використають. Хоча я просто хочу вірити в те, що її ніколи не використають", - зазначив експерт.

Раніше Іван Ступак пояснив, навіщо самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко постійно їздить до Росії, особливо до Санкт-Петербурга.

Читайте також:

"Нове керівництво": експерт пояснив, чому Росія активізувала ракетний терор України

Чи є в "чорній валізці" Путіна "червона кнопка" для застосування ядерної зброї: пояснення експерта

В армії РФ заборонили окупантам йти у відпустку, бо вони не хочуть повертатись на війну - Генштаб

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело