У неділю ввечері закінчується російський пільговий період приблизно на $100 мільйонів пропущених виплат по облігаціях, заблокованих через західні санкції.

Про це пише Bloomberg.

"Після місяців балансування на межі дефолту Росія тепер перебуває всього "за кілька годин" до драматичного моменту фінансової битви, яку США та інші вели проти Кремля через його вторгнення в Україну", - йдеться в повідомленні.

РФ перебуває за кілька годин від дефолту - Bloomberg 

Офіційної декларації не буде, і Росія вже оскаржує це призначення, але якщо інвестори не отримають гроші до встановленого терміну, у понеділок вранці відбудеться "випадок дефолту", згідно з документами облігацій, пише видання.

Нагадаємо, інвестори вимагають від РФ виплатити відсотки за прострочені платежі по євробондах на 1,9 млн доларів. Фінансові експерти прогнозують неминучий дефолт країни через борги, що накопичилися.

Однак несплати 1,9 млн. доларів недостатньо, щоб викликати перехресний дефолт за іншими інструментами. Мінімальний поріг становить не менше 75 млн доларів, випливає з документів на інші російські єврооблігації, які перевірили журналісти.

Росія має близько 40 мільярдів доларів у обігу з міжнародних облігацій. 

Росія вже пережила дефолт 1998 року, тоді це спровокувало девальвацію рубля та різке зростання цін.

Читайте також:

Росію очікує дефолт, якщо не погасить держоблігації до 4 травня - Moody's

Намагалися сплатити рублями: у Росії стався дефолт за її зовнішнім боргом

Мінфін РФ вперше провів розрахунки за боргами в рублях

Дефолт РФ мінімально вплине на США та світову економіку – Білий дім

Джерело