Президент Асоціації українських банків Андрія Дубаса повідомив, що до підвищення ставки банки брали у НБУ рефінанс під 9% та вкладали ці гроші в облігації внутрішніх державних позик України у середньому по 12%.  Після підвищення ставки з 10 до 25% повертати гроші Нацбанку банкам доведеться по 27%, що безумовно завдасть удару банківській сфері.

Мова здебільшого про приватні банки. Асоційований експерт CASE Україна, колишній заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євгеній Дубогриз вважає, що в АУБ мали на увазі приватні банки, які мають найбільшу частку рефінансування НБУ у всьому фондуванні та яким зараз дуже потрібні гроші для швидкого погашення запозичених кредитів рефінансу.

Це такі банки:

Яким банкам, на думку експертів, загрожує банкрутство через підвищення облікової ставки НБУ

РВС Банк (RwS bank);

КІБ (ComInBank);

Авангард;

Банк Січ;

Індустріалбанк;

Кристалбанк;

Скай Банк;

Альянс;

МТБ Банк;

“Український капітал”;

Радабанк;

Кредитвест банк;

Глобус;

Моторбанк;

Укрбудінвестбанк;

АП Банк (Агропросперіс Банк);

Таскомбанк.

Немає точної інформації про те, які насправді справи в цих установах, однак саме вони мають велику частку зобов’язань перед регулятором, і саме вони після підняття облікової ставки, оперативно підняли відсотки за депозитами. Відповідно, фінансове становище в цих банках не може бути втішним. ЇАле те, що цим банкам потрібно багато грошей, щоб погасити запозичені кредити, автоматично не означає, що вони стануть банкрутами, а лише про те, що після підняття облікової ставки в них проблеми з доходами.

Читайте також:

Якщо понад місяць не був вдома, за комуналку можна не платити

Тепер звільнити працівника стало ще простіше: Верховна Рада оптимізувала трудові відносини

Чи збережеться заробітна плата, якщо оголошено простій чи призупинено дію трудового договору

Джерело