Нині навіть місцеві побоюються виходити на море

Російські загарбники націоналізували більшість місць для відпочинку на Азовському узбережжі. У Кирилівці представники так званої окупаційної влади провели зустріч із представниками туристичної галузі та зобов’язали їх здати всі документи на власність. Нові, так би мовити, " господарі" запевняють, що відтепер на Азовському морі відпочиватимуть туристи з російської столиці. Українські готельєри вже рахують збитки від втраченого сезону та готують позови до міжнародних судів.

Лагідне, тепле та неглибоке Азовське море завжди було улюбленим місцем відпочинку для багатьох українських родин. Сезон тут розпочинався у травні. Не зупиняло відпочивальників навіть нашестя в останні роки медуз та комах. Втім зараз, місцеві фільмують лише порожні пляжі. У минулі роки лише Бердянськ приймав за сезон близько 1,5 мільйона відпочивальників. Нині навіть місцеві побоюються виходити на море. Бо не знають, чого чекати від окупантів.

Порожні пляжі, закриті готелі: що відбувається на окупованих курортних селищах Запоріжжя – сюжет (Відео)

Також порожньо у курортних Приморську та Кирилівці. За підрахунками Асоціації індустрії гостинності України, курортна галузь Азова лише у Запорізькій області заробляла близько 20 мільярдів гривень на рік. Із початком російського вторгнення ці можливості втрачені. Без роботи залишилися тисячі людей.

"Найбільша втрата від цього, звичайно, відобразиться на жителях нашого міста, які залишилися і живуть у ньому. Ці 70 днів годували десятки тисяч жителів міста Бердянськ, які здавали свої квартири, номери, працювали у курортній сфері, в сфері обслуговування протягом літнього курортного сезону. Що ставить під загрозу їх благополуччя до кінця року", – наголосив міський голова Бердянська Олександр Свідло.

Олександр Рощин – власник однієї з баз відпочинку на узбережжі Азова у Кирилівці. Вона розрахована на родини з дітьми і вважалася "бюджетною". Що зараз там, знає лише з чуток, адже сам на окуповану територію не виїжджав.

"Люди їхали з усієї України, були й з-за кордону. Десь сім’я з трьох осіб могла відпочити за 500-600 гривень за добу. Вона десь 70-80 осіб може приймати. Я ж кажу, дуже невеличка, але, це було єдине джерело мого доходу. Тому я зараз дуже скрутно себе відчуваю", – зауважив власник бази відпочинку Олександр Рощин.

Українські посадовці радять власникам баз відпочинку та адміністраціям курортних містечок готувати позови проти країни-агресорки. Запевняють, судові перспективи є.

"Прямі збитки – це, що вже втрачено, наприклад там – зруйновано майно, вкрадено, ще щось. Або – втрачена вигода. Те, на що сподівався. Наприклад, людина три роки працювала, отримувала якийсь прибуток, і сподівалась отримувати цей прибуток й в цьому році. Тобто це також потрібно фіксувати. І вже зараз можна в судах України подавати позови до росії", – повідомив начальник відділу туризму та курортів Запорізької обласної військової адміністрації Євген Коваленко.

Пересічні українці вірять у Збройні сили, і що ворог буде відкинутий з української території. А тоді повернеться, зокрема, і відпочинок.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 канал"

Джерело