Аптечну технологію опановували в межах навчального процесу

Для загоєння ран і проти грибка. Фармацевти Івано-Франківського медуніверситету виготовляють мазі для військових. За таку справу взялися, коли зрозуміли, що медикаментів промислового виробництва в аптеках катастрофічно бракує. Тому вирішили заповнити цю нішу самотужки.

Наталія Гузьо – фармацевт-практик і мати 5 дітей. Нині в декретній відпустці, але приходить в університетську навчально-виробничу аптеку волонтерити. Зараз готує живильний крем з обліпихою.

Мазь на передову: як викладачі та студенти виготовляють ліки для військових – сюжет (Відео)

"Він буде мати пом'якшувальні, зволожувальні властивості і легкі ранозагоювальні. Так як обліпиха має виражені ранозагоювальні властивості. Можна використовувати як крем для рук, для ніг. Навіть для обличчя. Ми підписуємо крем для рук, він такий універсальний засіб для пом'якшення шкіри із легкою ранозагоювальною дією", – сказала фармацевт-практик Наталія Гузьо.

Роблять живильні мазі і студенти. Аптечну технологію опановували в межах навчального процесу, але із самим виробництвом раніше не стикалися.

"Я виготовляю присипку для ніг. Вона буде підсушувати, забирати зайву вологу, і також мати таку легку дезодоруючу властивість. Це досить потрібна для солдатів лікарська форма. Виготовляється вона вручну, тому що потрібно вручну подрібнити інгредієнти і змішати їх", – додала студентка 5 курсу фармацевтичного факультету Лілія Тузін.

Ідея виготовляти мазі виникла у викладачів. На початку російського вторгнення вони допомагали волонтерам із пошуком медикаментів для військових. І зіткнулися з браком мазей, незамінних на передовій. Вирішили самі взятися за їх виготовлення.

"Це є зовнішні лікарські засоби, оскільки в наших умовах маємо право виготовляти тільки такі ліки. Це найперше і найбільше розходиться паста Теймурова, її найбільше замовляють. Це традиційний засіб, з відомим прописом для лікування підвищеної пітливості, попрілостей і має деякі протигрибкові властивості. Чоловіки люблять цю пасту і вона для них є відома", – наголосила декан фармацевтичного факультету ІФНМУ Ірина Федяк.

Всього фармацевти виробляють 7 найменувань лікарських засобів. Працюють трохи більш як місяць і вже виготовили понад 4,5 тисячі упаковок препаратів.

"Аптека працює з 2004 року. Але ще в таких кількостях, як в останній час вона не виготовляла лікарські засоби. Останні роки, коли ми навчали студентів дистанційно, не завжди ми мали можливість показати їм практично, як це здійснюється. І мені здається, що наші студенти і викладачі одержали друге дихання", – підсумував завідувач кафедри фармацевтичного управління, технології ліків та фармакогнозії ІФНМУ Андрій Грицик.

Інгредієнти для виготовлення однієї баночки мазі коштують приблизно 14 гривень. Собівартість навіть не рахували, адже потужності для виробництва надає університет, а студенти та викладачі працюють на волонтерських засадах. І зупинятися не планують, адже запит із передової на ці препарати є постійно.

Ольга Рега, Ігор Попик, Івано-Франківськ, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело