Уранці 26 червня російська ракета пролетіла критично низько над Південноукраїнською атомною електростанцією. Про це повідомляє «Енергоатом».

«Сьогодні, 26 червня 2022 року, рашисти знову вдалися до ядерного тероризму – о 6:00 ворожа ракета пролетіла критично низько над Південноукраїнською АЕС. Проліт зафіксовано на відео. Ця ракета летіла із півдня на північ України. Ймовірно, її ціллю був Київ, де з самого ранку лунали вибухи», – сказано в повідомленні.

Російська ракета пролетіла критично низько над Південноукраїнською АЕС (відео)

«Енергоатом» вчергове звертає увагу міжнародної спільноти на «факти бездумних дій Росії», яка ставить під загрозу безпеку не лише України, а й усієї Європи.

«Будь-яке пошкодження діючого енергоблоку матиме дуже серйозні наслідки і може загрожувати світові страшною ядерною катастрофою», – наголошують у держпідприємстві.

Раніше російські окупанти обстріляли ядерну підкритичну установку «Джерело нейтронів» у Харкові.

ЯПУ «Джерело нейтронів», як і будь-яка інша ядерна установка, не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій. Продовження бомбардування та/або обстріли майданчика можуть призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій.

Джерело