Переселенці, які живуть у школах, мають переїхати у гуртожитки профтехучилищ та інших навчальних закладів. Роблять це для того, щоби підготувати ці освітні заклади до початку нового навчального року. Про це розповіла Суспільному заступниця начальниці відділу освіти і науки Тернопільської міської ради Ірина Сум.

За її словами, загалом у школах міста зараз проживає приблизно 170 людей. Орієнтовно до першого липня їх усіх мають розселити по гуртожитках. Місць для цього достатньо.

У Тернополі є три школи, в яких живуть тимчасово переміщені люди.

У Тернополі людей зі шкіл переселяють в інші приміщення

Одна із них – школа № 14. Тут мешкають маріупольці Оксана та Олександр. У них троє котів. Двоє з них поки в окупованому місті, але вони хочуть їх забрати. Кажуть, де житимуть далі, поки не знають.

"Тут залежить ще, які умови будуть у гуртожитку. Тому що багато хто хоче поселенців без тварин. У мене виховані тварини. Після втрати дитини – вони мої діти. Я докладаю багато зусиль, щоби дістати ще двох своїх котиків звідти. І мені скажуть: "Без тварин". Я скажу: "Добре, у мене є навичка жити на вулиці, і все", – говорить жінка.

Ганна з матір’ю – із Попасної Луганської області. Вони живуть у школі тиждень. Матір Ганни отримала опіки, коли у їхній будинок влучив снаряд.

"Можливо, будемо шукати місце в гуртожитку, а якщо не буде, то десь по області. А якщо в Тернопільській області не буде місць, тоді, можливо, десь в Польщу поїдемо, або в інші області", – каже Ганна.

Директорка цієї школи Оксана Добровольська каже, загалом тут зараз живуть 94 переселенці.

"Вже помаленьку готуємо людей до цієї ситуації, щоби вони розуміли, що все ж таки школа є тимчасовим прихистком і школа має виконувати свою функцію – навчати дітей. Зараз будемо все прибирати, малювати, так, як кожного літа готуємося до прийому діток, за якими ми вже дуже скучили".

Кімнати Тернопільського вищого професійного училища №4 теж готують до заселення, каже директор Іван Грищук. За його словами, готові прийняти приблизно 50 людей.

"Ми готуємося прихистити переселенців у нас, щоби школи підготувалися до початку нового навчального року. Але, зі слів нашого міського голови, розуміємо, що це – тимчасове переселення, тому що й училища також мали б розпочати навчальний рік. Ми повинні підтримувати й санітарні умови для наших учнів".

Читайте також У громаді на Тернопільщині облаштували містечко для переселенців

Джерело