У селах Личківці і Трибухівці Гусятинської селищної громади на Тернопільщині ліквідували стихійні сміттєзвалища. Про це розповів Суспільному староста цих сіл Іван Гаврилюк.

За його словами, в урочищі Стражник біля Трибухівців очистили територію на площі півтори тисячі квадратних метрів.

"Поблизу розташований заповідник, вітер розносить сміття далеко за межі насипів, то неможливо дивитися на це. Я завжди прошу людей не смітити. Але у селах проживає майже тисяча вісімсот жителів, за всіма не додивишся. Кажу, люди, більша частина з вас була в Польщі, чи в інших країнах на заробітках. Бачили, як там слідкують за чистотою. То ж наслідуйте цю культуру і в себе вдома".

У громаді на Тернопільщині ліквідували стихійні сміттєзвалища

Іван Гаврилюк говорить, що на місці колишнього смітника буде пасовище.

"Розорати цю територію важко, бо там схили. Оптимально – зробити пасовище, хоч у наших господарів не так вже й багато корів. Головне, щоби за селом було чисто, було приємно подивитися на природу і своїм, і чужим".

У Личківцях прибрали сміття на стадіоні, упорядкували місце для твердих побутових відходів.

"Нам з технікою допомогли місцеві фермери. Але пальне дороге, щораз проводити санітарне очищення території затратно. Не затратно – викинути відходи у спеціально відведене для цього місце. Це вже залежить від культури кожної сім'ї. Якщо ми будемо виявляти, хто смітить, будемо оформляти акти й притягувати до відповідальності".

Заходи з благоустрою у Гусятинській громаді провели і в інших селах, повідомив директор КП "Благоустрій" Іван Фітькайло. Зокрема, за його словами, прибрали на сільському кладовищі й реконструювали огорожу в Сидорові. Також на території Вільхівчицького старостинського округу розширили територію кладовища, покосили траву на новій території, встановили огорожу – закопали стовпці та натягнули сітку.

Читайте також У Тернополі до загальноміської толоки долучилось більше 500 людей

Джерело