Американський плавець Гантер Армстронг віддав "золото" своєму партнерові по команді Джастіну Рессу. Армстронг зізнався, що не хотів отримати перемогу "таким чином".

Останній день змагань із плавання на чемпіонаті світу з водних видів спорту, що триває в столиці Угорщини Будапешті, відзначився інцидентом із одним із нових чемпіонів. На дистанції 50 метрів на спині серед чоловіків двічі проводили нагородження через помилку в визначенні результатів.

У фіналі лідер кваліфікаційних і півфінальних запливів, американець Джастін Ресс, першим дістався фінішу, всього на дві соті секунди випередивши партнера по команді Гантера Армстронга, з яким уже виграв на цьому чемпіонаті "золото" в естафеті вільним стилем.

На чемпіонаті світу з плавання двічі змінювали переможця дистанції 50 м на спині через помилку суддів. Що сталося: відео

Переможний час Ресса був 24.12 с. Третім приплив поляк Ксавери Масюк, триразовий чемпіон Європи серед юніорів, а четвертим – італієць Томас Чеккон, який на цьому чемпіонаті встановив новий світовий рекорд на 100 м на спині.

Проте після відеоперегляду фінішу результат Ресса анулювали, пояснивши це тим, що плавець нібито перебував повністю під водою, коли торкнувся стінки басейну. Відповідно, перемогу віддали Армстронгу, який приплив другим, а решту подіуму зайняли Масюк і Чеккон.

Читайте також: Михайло Романчук здобув одну медаль на ЧС-2022 з плавання: він не фінішував у топ-3 на дистанції 1500 м

Попри перемогу Армстронг був незадоволений такою ситуацією та поспівчував колезі.

"Радше б я посів друге місце й стояв тут разом із ним, ніж отримав титул через його дискваліфікацію, – зізнався Гантер. – Я не хотів перемогти таким чином. Я був шалено гордий за нього. Він чудовий спортсмен, неймовірний талант, абсолютно від природи. Кепсько, що в нього це відібрали".

Ресс, своєю чергою, подав апеляцію, яку завершили розглядати вже після церемонії нагородження. У підсумку, судді визнали, що зробили помилку, й дискваліфікацію американця було знято.

Читайте також: Американській синхронниці, яка втратила свідомість на ЧС-2022, заборонили змагатися у заключних фіналах: у чому причина

Таким чином Армстронг віддав Рессові золоту нагороду, а сам лишився зі "сріблом". Чеккона ж позбавили "бронзи", яка дісталася Масюку. Для Джастіна організували окрему церемонію, де нагородили його медаллю.

Для Ресса цей титул став першим особистим у його кар'єрі. До цього його найбільшим індивідуальним досягненням був вихід до фіналу 2017 року в цій же дисципліні, де він тоді посів шосте місце.

"Один із суддів сказав мені, що подібне трапилося вперше, – відреагував на те, що відбулося, Ресс. – Це було моє дебютне особисте "золото", тож будь-що стало б для мене першим. Тут усюди висить слоган "Творіть історію", і, схоже, я її створив!"

"Гантер вразив мене своєю зрілою реакцією та невпинною підтримкою, – додав визнаний чемпіон. – Одразу ж після запливу він сказав, що я маю дати з ним спільне інтерв'ю. Звісно, я був занадто сердитий, щоб це зробити. Але він підтримував мене весь час. Це було нереально".

Чемпіонат світу-2022 з водних видів спорту. Плавання. 50 м, спина (чоловіки) Джастін Ресс (США) 24.12 с Гантер Армстронг (США) +00.02 с Ксавери Масюк (Польща) +00.37 с Читайте також: Американська плавчиня Ледекі здобула п'яте поспіль "золото" в одному запливі на ЧС і побила історичний рекорд Що відомо Ресс та Армстронг на цьому чемпіонаті виграли спільне "золото" в естафеті 4х100 м вільним стилем: разом із Калебом Дресселом, Раяном Гелдом та Бруксом Каррі. Джастін Ресс – 24-річний американський плавець, який спеціалізується на спринтерських дистанціях. Тепер дворазовий чемпіон світу-2022 (50 м, спина + чоловіча естафета 4х100 м, вільний стиль). Гантер Армстронг – 21-річний американський плавець, також спринтер. Олімпійський чемпіон-2020 у естафеті 4х100 м комплексом. Дворазовий чемпіон світу-2022 у складі естафет 4х100 м (чоловіки, вільний стиль + мікст, комплекс). Загалом виграв за цей чемпіонат п'ять медалей: два "золота", два "срібла" та одну "бронзу". Читайте також: 17-річний румунець став автором унікального дублю на ЧС з плавання, який нікому не вдавався майже пів століття: відео

Джерело