Старший лейтенант Андрій Зотов ветеран війни на Донбасі, воював проти РФ ще у 2014-2015 роках. До повномасштабного вторгнення він був морським біологом на антарктичній станції Академіка Вернадського.

Історію чоловіка розповіли на сторінці в Facebook 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

Андрій Зотов досліджував водні середовища України, так і за її межами. Він довгий час працював у складі наукових експедицій на антарктичній станції Академіка Вернадського.

З Антарктиди на фронт: офіцер 28-ої ОМБр імені Лицарів Зимового Походу перетнув світ, аби захищати Україну

"У попередні роки я тричі брав участь у сезонних дослідженнях, що тривали протягом антарктичного літа (3-4 місяці). В цей період крига відходить і дозволяє зайнятися вивченням морського середовища. На станції ми досліджували як зміни клімату змінюють антарктичну екосистему, яка першою реагує на ці глобальні виклики", - розповів Андрій.

Повномасштабну війну він застав в одній з чергових експедицій в Антарктиді. За його словами, вся наукова команда була шокована і пригнічена. Згодом офіцер вирішив повернутися до України, аби встати на її захист.

"Я передав свої дослідження іншим колегам, узгодив свої плани з керівництвом станції та домовився з капітаном антарктичної яхти, що мене доставлять до Аргентини в Ушуаю. Там я дістався до Буенос-Айреса, звідти пролетів океан до Амстердаму, потім рушив до Варшави, потім до Пшемисля і вже тоді дістався до Львова", - зазначив старший лейтенант.

Андрію Зотову вдалося дістатися Одеси та вступити до лав 28-ої ОМБр. Нині він захищає Україну як командир роти.

"Хоч ми й були тоді в різних "гарячих точках", але зараз кількість обстрілів та масштаб ліній зіткнення набагато більші. Тепер все серйозніше, ця війна вимагає постійного, швидкого навчання та адаптації до нових умов. Ворог використовую усю свою потужність, але ми обов'язково переможемо", - резюмував Андрій Зотов.

Читайте також "Я знаю не зі слів, що таке воля до перемоги": водій з Одещини воює в лавах ЗСУ "Немає що приховувати, коли завтра можна померти": одеський митець створює картини під час служби "Я знала, що Путін не заспокоїться". Ветеранка АТО вступила до Одеської ТрО та організувала волонтерський штаб.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело