Про це повідомляє пресслужба міністерства оборони Великої Британії.

Більшість українських військ, ймовірно, відійшли зі своїх оборонних позицій, що залишилися у місті Сєвєродонецьк. У квітні 2022 року Росія переглянула свій найближчий план кампанії (метою якої була окупація більшої частини або й усієї України) на більш обмежений, однак – цілеспрямований наступ на Донбасі.

Захоплення російськими військами Сєвєродонецька є значним досягненням у межах цієї обмеженої кампанії. Місто було великим промисловим центром і займає стратегічне положення на річці Сіверський Донець.

Однак це лише одна з кількох складних цілей, яких потрібно досягти Росії, щоб окупувати весь Донбас. Серед інших – просування до головного центру Краматорська (Донецька область) і забезпечення основних шляхів постачання до Донецька.

  • Нагадаємо, очільник Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай розповів, що окупанти закріпляються на зайнятих територіях у Сєвєродонецьку, Сиротиному, Вороновому та Борівському. Разом з тим, низка населених пунктів Луганщини потерпає від нищівних ракетних ударів.
  • За даними Інституту вивчення війни, 25 червня російські війська поступово нарощували потужності на сході від Бахмута, зокрема невизначені частини російської 5-ї загальновійськової армії.
  • 24 червня міністерство оборони (МО) Росії оголосило нових командирів “центрального”та “південного” угруповань сил в Україні, підтвердивши чутки про зміни.

Джерело