На польсько-українському пункті пропуску Зосін-Устилуг у напрямку України ті, хто очікують у черзі на митницю, влаштовують блокаду охочим проїхати без очікувань. Останні намагаються оминути черги, аби скористатися останнім тижнем дії закону про нульове розмитнення вживаних авто.

Останні дні нульового розмитнення: охочим купити авто в ЄС влаштували блокаду на кордоні

Це обурює людей, які стоять на кордоні з Польщею по кілька діб. Тож вони влаштували порушникам своєрідні блокування.

Про один з таких заходів повідомив адміністратор Facebook-спільноти Grаnica-Кордон Томаш Баарт-Бартецкій. Про схожі випадки пишуть також інші користувачі соцмережі.

Останні дні нульового розмитнення: охочим купити авто в ЄС влаштували блокаду на кордоні

“Шегині. Чергуємо другу добу. Черги купляють. Ми зорганізували активну групу – написали список тих, хто в черзі, стояли з поліціянтами і не впускали тих, кого не було в списку, і хто намагався обдурити, щоб поїхати позачергою”, – написала користувачка Тетяна.

Охочі встигнути провезти до України вживане авто з нульовим митом готові платити гроші тим, хто простоїть за них довжелезну чергу. Так, у різних месенджерах та спільнотах у Мережі повідомляється, що місце в такій черзі коштує від 300 до 600 дол. Є навіть такі, хто готовий придбати. Місце в черзі за 1000 дол.

Так, 24 червня на пунктах пропуску “Ягодин-Дорогуськ” та “Рава-Руська-Гребенне” утворилися багатокілометрові черги на в’їзд до України. За інформацією сайту Lublin112, перед прикордонним переходом у Дорогуську утворилася черга завдовжки понад 35 км і деякі її ділянки майже не просувалися.

Схожа ситуація виникла і перед прикордонним переходом у Гребенному, пише ukrayina.pl. Там черга з авто на трасі держзначення №17 розтягнулася на понад 30 км. Водночас у Зосині черга була значно менша.

Джерело