Туреччина перегляне рішення 2004 року про скасування смертної кари, заявив міністр юстиції країни. Напередодні президент Реджеп Таїп Ердоган підняв питання повернення найвищої міри покарання у зв'язку з лісовими пожежами цього тижня, пише Reuters.

Смертну кару виключили з конституції в перші роки правління Ердогана. Але після того, як пожежа, щодо якої є підозри в її навмисному характері, знищила 4500 гектарів прибережних лісів біля Егейського моря, Ердоган заявив, що потрібне більш жорстке правосуддя.

Правоохоронці повідомили, що підозрюваний, затриманий у причетності до пожежі, зізнався, що спричинив пожежу. Пожежу в лісі поблизу курорту Мармарис локалізовано.

Туреччина може повернути смертну кару за підпал лісів

Відвідавши місце події в п'ятницю, Ердоган сказав, що покарання за спалювання лісів «має лякати, і якщо це смертний вирок, то це смертний вирок».

Розмовляючи з журналістами в східному місті Агрі в суботу, міністр юстиції Бекір Боздаг сказав, що коментарі президента «є вказівками для нас».

«Ми почали працювати над цим як міністерство», – сказав Боздаг, додавши, що нинішнє покарання за розпалювання лісових пожеж – 10 років ув'язнення, що може перетворитися на довічне ув'язнення, якщо вчинок є частиною організованої злочинності.

Перша велика пожежа літа в країні почалася у вівторок і викликала спогади про минулорічні пожежі, які знищили 140 тис. гектарів сільської місцевості.

Міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу заявив у четвер, що затриманий підозрюваний зізнався, що спалив ліс на тлі розчарування через сімейні проблеми.

У п'ятницю міністр лісового господарства Вахіт Кіріші заявив, що 88% лісових пожеж у Туреччині виникли з вини людей.

Минулого літа Туреччина потерпала від масштабних лісових пожеж. Україна однією з перших відгукнулася на прохання про допомогу - направила в Туреччину літаки та вертольоти. Українські рятувальники здійснювали нічні польоти для боротьби з вогнем.

Загалом під час лісових пожеж минулого року було знищено понад 160 тисяч гектарів лісу.

Джерело