Збірна України з артистичного плавання тріумфально виступила на чемпіонаті світу-2022 з водних видів спорту в Будапешті. На світовій першості українські «русалоньки» завоювали сім медалей: дві золотих та п'ять срібних.

Обидві золоті нагороди та одну срібну «синьо-жовті» здобули в командних змаганнях. Дві срібні медалі в соло виграла Марта Федіна, ще дві – дует Марини та Владислави Алексіївих.

• Марина та Владислава Алексіїви (дует, довільна програма),
  • збірна України (команда, довільна програма).

На ЧС-2022 з артистичного плавання збірна України за кількістю нагород розділила перше місце з Японією.

Проте в медальному заліку, де передусім враховується кількість золотих нагород, наша команда посіла друге місце. «Синьо-жовтих» обійшов лише Китай з п'ятьма золотими медалями.

Медальний залік ЧС-2022 з артистичного плавання

1. Китай – п’ять «золото» + нуль «срібло» + дві «бронза»
  2. Україна - 2+5+0
  3. Японія - 2+4+1
  4. Італія - 2+1+2
  5. Австрія - 0+0+2
  6. Греція - 0+0+2
  7. Іспанія - 0+0+1

Результат українок на чемпіонаті світу-2022 став найкращим в історії. Наша збірна оновила рекорд за кількістю «золота» та медалей загалом, виграних упродовж одного турніру.

Результати України на ЧС з артистичного плавання

• 2013: 0+0+3
  • 2015: 0+0+1
  • 2017: 0+1+5
  • 2019: 1+0+5
  • 2022: 2+5+0

Цікаво, що збірна України з артистичного плавання другий рік поспіль побила рекорд на міжнародних змаганнях. Минулого року наші «русалоньки» встановили історичне досягнення на чемпіонаті Європи, вигравши вісім медалей (серед них чотири «золота»).

Раніше збірна України з артистичного плавання взяла «золото» на чемпіонаті світу.

До слова, Росію та Білорусь повністю відсторонили від виступів на чемпіонаті світу з водних видів спорту в Угорщині.