Музей народних ремесел та стародавнього побуту Поділля створюють у селі Печера на Вінниччині. Його експозицію представлять в українській сільській хаті початку 20-го століття. Про це повідомляє Департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міськради.

Музей створює Центр ремесел "Дунстан". Для нього уже підібрали старовинну хату, яку планують реставрувати.

За словами засновника Центру Сергія Десяка, першими експонатами будуть 100-річна ніжна ступа, жорнова, діжки-довбанки та інструменти з народних ремесел. Родзинкою музею має стати справжня старовинна українська піч з лежанкою.

Родзинкою стане справжня українська піч з лежанкою: на Вінниччині створюють музей у старовинній хаті

"Народні ремесла є невід’ємною частиною культури та побуту традиційного українського суспільства. Тому створення музею народних ремесел та стародавнього побуту Поділля має величезне значення для відновлення та збереження культурної пам'яті нації, як однієї з основних передумов існування народу", – кажуть у Центрі ремесел "Дунстан".

Наразі для експозиції майбутнього Музею шукають усе, що пов'язано з побутом мешканців Поділля ХІХ-ХХ століття. А також із такими видами діяльності, як ткацтво, швацтво, хліборобство, землеробство, тваринництво, кулінарія, чоботарство, теслярство, гончарство тощо. Долучитися просять усіх охочих.

Читайте також

Влаштували благодійний показ мод: у Вінниці діти зібрали 90 тисяч гривень для захисників Спроектував та збудував: на Вінниччині священник власноруч розписує храм

Джерело