У селі Івано-Благодатне Кропивницького ранну через випадок африканської чуми у свиней працює цілодобовий карантинний блокпост.

Третій день у справах в село Івано-Благодатне їздить кропивничанин Євген Сатула. Каже, щоразу на карантинному блокпосту його автомобіль перевіряють і дезінфікують. Встановили карантинний блокпост, бо в селі в 11-місячного кабана зафіксували африканську чуму.

На частині дороги, якою їдуть автомобілі – тирса впереміш із розчином каустичної соди, яку використовують для дезінфекції. Усі машини, які заїжджають в село або виїжджають з нього, мають тут проїхати. Додатково працівниця лікарні ветмедицини дезінфікує колеса.

Без дезінфекції не пропускають. У Кропивницькому районі через випадок чуми облаштували блокпост

Начальник Кропивницько-Соколівського управління Держпродспоживслужби Віктор Заброда говорить, на посту чергують працівники Кіровоградської лікарні ветеринарної медицини з поліцейськими.

Староста Івано-Благодатнівського округу Анастасія Бобко розповіла, у громаді живуть до 700 жителів: "Були роз’яснювальні бесіди з жителями, все викладено на наших інформаційних довідниках – куди звертатися, спостерігати, щоб більше такого трапилось. На даний час в селі більше немає таких випадків".

Востаннє тримала свиней 25 років тому жителька села Наталія, нині у господарстві має кіз. Про випадок африканської чуми у селі дізналась на сайті сільради. "Виставила староста села, що карантинні заходи. Хороші люди, дуже шкода, що у них так трапилось. Вони весь час тримають свиней".

Жителька села, в обійсті якої зафіксували випадок африканської чуми, говорити зі знімальною групою відмовилась.

Кабана, в якого виявили африканську чуму, та три інші свині, які були у господарстві, працівники держпродспоживслужби умертвили. Це зробили за п’ять кілометрів від села Івано-Благодатне у полі. Визначили зону спостереження радіусом 10 кілометрів. До неї увійшли сім сіл Кропивницького району – Шостаківка, Українка, Овсяниківка, Грузьке, Шевченкове, Миколаївка та Карлюгівка. У цих селах в господарствах тримають 55 свиней.

Вакцини від цієї хвороби не існує, розповів начальник районної лікарні ветмедицини Віталій Тєльний. "У тварин піднімається температура тіла до 41,5 і надати допомогу такій тварині нереально".

Щоб запобігти захворюванню, лікар радить не давати тваринам м’ясні продукти, зерно потрібно проварювати.

Встановлювати джерело захворювання можуть місяця-півтора, говорить лікар. Суму збитків власниці свиней ще не рахували. "Матеріали подадуться на засідання державної надзвичайної комісії і нею буде вирішено процес відшкодування та суму відшкодування постраждалим особам – до одного року процедура".

Блокпост біля села Івано-Благодатне працює цілодобово. Карантин триватиме до 29 липня.

Читайте також У Кропивницькому готують палати на випадок холери На Кіровоградщині підтвердили COVID-19 у 10-місячної дитини Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело