Пропозицію включити ще одну біатлонну дисципліну у список олімпійських відхилено.

Міжнародний олімпійський комітет відхилив пропозицію щодо включення у програму на Ігри у 2026 році одиночної змішаної естафети. Про це повідомляє пресслужба організації.

На початку червня Міжнародний біатлонний союз оголосив про заявку, яку було надіслано у МОК щодо включення у програму наступної Олімпіади-2026 сингл-міксту. Ця дисципліна вже проводиться на рівні чемпіонату світу з 2019 року.

Олімпіада-2026: ще одну біатлонну дисципліну не додали в програму, один вид спорту під загрозою виключення Читайте також: IBU подав заявку на включення одиночної змішаної естафети з біатлону до програми Олімпіади-2026

Виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету провела засідання, у ході якого внесла зміни у програму Зимової Олімпіади-2026. Однак біатлону ці зміни не стосувалися - одиночної змішаної естафети не буде на Іграх у Мілані.

Сингл-мікст дебютував у програмі Кубка світу в сезоні 2014/15. А уперше нагороди у цій дисципліні на чемпіонаті світу з біатлону були розіграні у 2019 році.

Одиночний мікст став однією з 23 пропозицій, що були надані міжнародними федераціями. Виконавча рада МОК підтримала лише вісім з них, зокрема появи нового виду спорту - скі-альпінізму, де розігруватимуться три комплекти нагороди.

Читайте також: Олімпіада-2026: вісім нових дисциплін включені в програму Зимових Ігор

Серед інших відхилених пропозицій у Виконавчій раді МОК звернули увагу на відмову додати у програму Олімпіади-2026 жіночих змагань у лижному двоборстві. І взагалі зазначили, що цей вид спорту може зникнути у подальшому зі списку олімпійських, оскільки інтерес до нього був найнижчим під час Олімпіади-2022 (нагороди виграли спортсмени з чотирьох країн) - остаточне рішення ухвалюватимуть після Ігор у Мілані.

Загалом МОК відхилив 15 пропозицій від міжнародних федерацій. А також виключив зі списку змагань змішані командні змагання у гірськолижному спорті, медалі в яких розігрувалися з 2018 року.

Таким чином, усього на Зимовій Олімпіаді-2026 буде розіграно 116 комплектів нагород (50 - для жінок, 54 - чоловіків та ще 12 змішаних змагань). Це на сім комплектів медалей більше, аніж на останніх Іграх у Пекіні.

Що відомо Введення нових дисциплін у програму Олімпіади-2026 робить її найбільш гендерно нейтральною з усіх - 47% від загальної кількості спортсменів складатимуть атлетки. На попередніх Іграх у Пекіні дебютували сім нових дисциплін: змішані командні змагання в лижній акробатиці, шорт-треці, стрибках з трампліна й сноубордкросі, а також біг-ейр у фристайлі та жіночий монобоб. Зимова Олімпіада-2026 відбудеться в італійському Мілані. Запланована дата проведення Ігор - з 6 по 22 лютого 2026 року.

Джерело