Резніков також анонсував, що побільшає в України і протикорабельних систем.

Про це міністр розповів "Військовому телебаченню України".

Зокрема, він роз’яснив, як непросто отримати, наприклад гаубиці, адже з ними в комплекті має йти ще низка необхідного спорядження.

Сотні гаубиць, танки і літаки: Резніков розповів, що Україна вже отримала, і на що чекає

"Коли ми говоримо про наші потреби, ми використовуємо таке словосполучення як organic unit. Коли ми говоримо, що нам потрібна допомога, то це не просто один вид зброї, а він має бути зібраний для застосування максимально ефективно. Тобто, якщо йдеться про 18 гаубиць 155-го калібру, це означає, що це один дивізіон, до нього йдуть відповідні технічні системи і автомобіль, які його забезпечують, а також контрбатарейні радари, безпілотні літальні апарати, які забезпечують наведення, розвідку і корегування вогню", – розповів очільник Міноборони.

Він додав, що це ж саме стосується дивізіону з 18-ти одиниць польських гаубиць Krab, які отримала Україна.

Резніков також пояснив, чому постачання з інших країн до України деяких озброєнь і техніки займають багато часу та є такими дороговортісними.

"Багато речей ми отримуємо від збройних сил або зі складів, які підлягають розконсервації, відновленню, тому що вони не можуть піти в бій одразу. Плюс треба навчити наших хлопців і профінансувати інструкторів. А це 2-3 тижні підготовки, їхнє проживання на полігоні, утримання. Навіть просто перевезти це через океан і заплатити за літак – це сотні, і сотні тисяч доларів тільки один переліт. Все це теж входить у ці кошти (виділені Україні як оборонна допомога – ред.)", – розповів міністр.

За його словами, що на сьогодні в України є близько 200 гаубиць 155-го калібру, отриманих за останні півтора місяці. Ці гаубиці вносять зміни на полі бою, оскільки є точнішими та ефективнішими.

"Проти такого безлімітного ресурсу (як у росіян – ред.) можна протиставити тільки ефективну зброю з доктриною іншого підходу застосування – точкового ураження. Тому, коли йдеться про 18 гаубиць або 4 установки HIMARS, це означає, що це високоточна зброя, яка спроможна нанести правильне ураження по правильних цілях", – сказав Резніков.

Він також наголосив, що зброї завжди буде недостатньо, поки не настане перемога.

"Приїхали Panzerhaubitze 2000. Це сталося, це тектонічний зсув. А це значить, що завтра будуть Gepard і інші варіанти допомоги. Можу сказати, що посилиться спроможність нашого флоту в захисті наших інтересів на Чорному морі, протикорабельних систем, які вже є. І будуть ще додаткові посилення. Буде більше систем MLRS і ракет до них", – анонсував голова Міноборони.

"Буде посилена співпраця та взаємодія по даних розвідки. Тому що завдяки отриманню інформації в режимі онлайн ми знаємо… і навіть система сповіщення, яка дає можливість нашим цивільним пройти в бомбосховища – це теж і завдяки нашим партнерам, і нашій системі ППО. Ми знаємо про запуск ракет росіянами, коли вони налаштовані поцілити черговий об’єкт", – поінформував Резніков.

"Є речі, які поки що не вирішені. Це танки і літаки. Сучасні, мається на увазі. Це питання, які ми продовжуємо обговорювати з партнерами, переконувати, що нам це теж необхідно. Політичного рішення про надання сучасних танків і літаків поки що не прийнято", – зауважив міністр.

В цьому контексті він пригадав, як ще минулоріч йому у США казали, що отримання Україною Stinger є неможливим.

Нагадаємо, 23 червня США оголосили, що виділять додаткові 450 млн дол. оборонної допомоги Україні, щоб забезпечити передавання армії більше озброєння й техніки.

Читайте також:

США не очікують, що HIMARS негайно змінять ситуацію на полі бою – CNN

Посол Мельник розповів, на якому етапі перебуває постачання з Німеччини ста установок Panzerhaubitze 2000

Посол України заявив, що Німеччина передасть новітню ППО, якої ще не має її власна армія

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело