Президент України Володимир Зеленський має намір звільнити з посади голови Служби безпеки України Івана Баканова .

Через низку невдалих операцій і втрат у Херсоні Баканов потрапив у немилість Зеленського, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на «Українську правду».

Посилаючись на слова чотирьох чиновників, наближених до президента, і західного дипломата, який консультував Київ щодо реформ, Politico пише, що Зеленський прагне “замінити Баканова кимсь більш підходящим”.

Володимир Зеленський може звільнити Івана Баканова з посади глави СБУ

Баканов потрапив під шквал критики наближених до Зеленського людей після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, оскільки глава СБУ не зміг належним чином впоратися з новими викликами.

Довідково:

Баканов був керівником штабу Зеленського та відповідальним за взаємодію з Верховною Радою. Він був членом команди Зеленського, яку той представив 19 квітня 2019 року.

Баканов є залаштунковою частиною “95 кварталу”. До виборів він працював головним юристом “Кварталу” та паралельно з 2017 року очолив партію “Слуга народу”.

Із Зеленським Баканов дружить ще з дитинства.

“Ми з ним виросли в одному під’їзді. Це моя команда”, – розповідав кандидат у президенти в інтерв’ю “Українській правді” про керівника свого штабу.

Нагадаємо, Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС

Володимир Зеленський може звільнити Івана Баканова з посади глави СБУ

Джерело