Вінницький міський суд ухвалив ув’язнити на 5 років мешканця Крижополя, який закликав окупаційні війська завдати ракетного удару по Вінницькій телевежі.

Вирок і матеріали справи на сайті Єдиного реєстру судових рішень

Ще до початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, засуджений зв’язався через Telegram зі своїми товаришем, який був колишнім військовослужбовцем армії РФ. Вони переписувались про необхідність артилерійських ударів по українських містах та підриву нацбезпеки України.

Закликав бомбити і окупувати Вінницю: зраднику винесли вердикт

Закликав бомбити і окупувати Вінницю: зраднику винесли вердикт

1 березня мешканець Вінниччини в Telegram записав аудіо про те, щоби росіянин передав до ФСБ РФ інформацію про необхідність ракетної атаки на Вінницьку телевежу. Задум звинуваченого полягав у тому, що зникнення сигналу телебачення спричинить паніку серед населення та унеможливить сповіщення населення про ракетні загрози.

Слідчі в ході обшуків виявили його телефон, на якому знайшли голосове повідомлення звинуваченого до росіянина в Telegram.

У переписці з росіянином засуджений підтримував якомога швидшу окупацію України російськими військами, в тому числі Вінниці.

16 березня російські війська завдали ракетного удару по Вінницькій телевежі. Внаслідок атаки повилітали шибки з технічного приміщення на території вежі, постраждалих не було. Після удару ефірне мовлення в області певний час не працювало.

Закликав бомбити і окупувати Вінницю: зраднику винесли вердикт

Також повідомлялось, що росіяни в паніці їдуть з окупованого Донецька.

Джерело