Щодня плетуть маскувальні сітки у волонтерському центрі, що розташований у приміщенні вінницького будівельного коледжу. Для цього власноруч фарбують тканини в зелений колір. Про це Суспільному розповів волонтер Андрій Бочкарєв.

Чоловік — архітектор. До Вінниці із сім'єю переїхав три місяці тому із Херсону. Кілька тижнів тому почав фарбувати тканину для маскувальних сіток. Адже тканина зеленого кольору у центрі, де волонтерить, закінчилися.

"Немає уже тих кольорів, які потрібні для маскувальних сіток. Уже все перебрали, перерізали. Зараз дефіцит тканин темних кольорів. Можемо робити різні відтінки: може бути насичено зелений, якщо додати трішки жовтого пігменту, колір вийде такий, наче вигоріла трава", — розповідає Андрій Бочкарєв.

Фарбують тканину та плетуть маскувальні сітки: як допомагають ЗСУ у вінницькому коледжі

Барвники використовує будівельні, щоб колір не вигорів на сонці.

"Беремо барвники для вуличних робіт. У них уже закладена стійкість кольору. Весь процес займає одну — дві хвилини. Тобто ми повинні опустити тканину у фарбу та помішати. Все. І далі на сушку", — каже Андрій Бочкарєв.

Пофарбовану тканину — висушують. Далі її прасують та ріжуть на смужки. Про це розповідає вінничанка Земфіра, яка також працює у волонтерському центрі. Суспільному показує склад із пофарбованою тканиною. Говорить тут є і постільна білизна, скатертини та штори.

"Це переважно постільна білизна, тут є все, залишки від ламбрекенів, треба пропрасувати. Одяг: сорочки , які були білими, простині, фіранки", — каже Земфіра .

Тканину нарізають стрічками.

"Яка зараз природа, дерева, таку і робимо сітку, бо ж її головне завдання — маскування. Щоб вона здалеку виглядала , як кущ, щоб не було видно, що під ним, до прикладу, бліндаж", — розповідає Земфіра .

Зараз у волонтерському центрі в роботі 4 маскувальні сітки. Це спецзамовлення українських захисників. Кажуть, наразі у центрі не вистачає рук. Тож, просять про допомогу небайдужих.

Читайте також

"Іноземці пропонували викупити все, щоб підтримати Україну", — вінничанка створює та продає мальованки Гроші на потреби ЗСУ: вінницькі школярі організували майстер-клас з виготовлення паперових квітів

Джерело