За даними ЗМІ, президент США Джо Байден запропонує тимчасово припинити дію федерального податку на бензин у розмірі 18,4 цента за галон.

Про це пише Reuters з посиланням на джерела.   

Байден заявив у понеділок, 20 червня, що розглядає питання про те, чи варто закликати до паузи в оподаткуванні, оскільки США намагаються впоратися зі зростанням цін на бензин та інфляцією. Ідея податкових канікул на бензин і дизель зіткнулися із серйозною опозицією у Конгресі, зокрема серед багатьох демократів. 

Байден хоче скасувати податок на бензин - Reuters

Байден використовував численні важелі, щоб спробувати знизити ціни, включаючи рекордне вивільнення барелів із стратегічних резервів США, відмову від правил виробництва літнього бензину та покладаючись на основні країни ОПЕК для збільшення видобутку.

Ціни на паливо зростають у всьому світі через відновлення попиту, санкцій проти ї Росії після її вторгнення в Україну та скорочення нафтопереробних потужностей. 

11 червня вперше ціна американського бензину в середньому перевищила $5 за галон. У вівторок, 21 червня, він коштував $4,97.

Згідно з даними Міністерства енергетики США, з поправкою на інфляцію, середня вартість бензину в США все ще була нижчою за максимуми червня 2008 року – близько $5,41 за галон.

Нагадаємо, Байден заявив, що рекордна за 40 років інфляція в країні зумовлена так званим "путінським податком" – подорожчанням бензину та продуктів через розв’язану Кремлем війну в Україні.

Читайте також:

Байден заявив, що війна в Україні може стати змаганням на витривалість між ЄС та Росією

Всі стосуватимуться України: У Байдена назвали три його цілі на самітах G7 і НАТО

Військова допомога: Пентагон оприлюднив повний список зброї, яку надав Україні

Джерело