На двох полтавських пляжах у річці Ворскла виявили перевищення рівня кишкової палички. Це на пляжі "Плесо" та у Київському районі міста. Про це Суспільному розповів завідувач відділу епіднагляду неінфекційних хвороб Полтавського відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Володимир Овчаренко.

У річці Ворскла на пляжі у Київському районі виявили найбільше перевищення рівня кишкової палички у місті – у три рази. Ще на одному місці відпочинку "Плесо" – у майже удвічі. На решті двох пляжах Полтави індекс лактозопозитивної палички у межах норми – не більше 5 тисяч, каже Володимир Овчаренко.

"Звідки береться кишкова паличка? З кишківника людини. Це постфекальна каналізація, це всі стоки, це після дощу, це після дощу змиви нечистот, які потрапляють у річку", — говорить завідувач відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Овчаренко.

У річці біля двох пляжів Полтави виявили підвищений рівень кишкової палички: де саме

"Симптоми виникнення кишкових інфекцій супроводжуються нудотою, блювотою, частими проносами, підвищення температури", — говорить епідеміологиня обласної інфекційної лікарні Катерина Михайлова.

Купатися на пляжах не заборонили, бо у воді відсутні збудники, зокрема, дизентерії та холери, каже завідувач відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Овчаренко. Для цього воду перевіряють щотижня, а пляж прибирають щодня.

"Щоранку всі пляжі, які працюють, прибираються прибиральниками. Прибиральники прибирають всі небезпечні речі, все сміття, яке відпочивальники залишили на березі річки Ворскли", каже водолаз рятувально-водолазної служби Полтави Михайло Білаш.

"Я вперше чую, що паличка (кишкова – ред.) тут. Покупались, поплавали, сіли і сидимо", — говорить полтавка Валентина Науменко.

За словами начальника міської рятувально-водолазної служби Євгена Савчука, зараз у Полтаві з 11 пляжів працює чотири. Купальний сезон в обласному центрі стартував 4 червня і триватиме до 15 вересня.

Читайте також: У річці на Полтавщині знайшли тіло жінки

Джерело